Директорами не народжуються, а стають!

Слово «директор» асоціюється з образом диригента. Будь-яка симфонія або пісня лише тоді буде звучати музично грамотно, хвилююче, коли оркестр діятиме злагоджено, розуміючи не лише кожний рух палички диригента, але й коли останній зуміє прочитати в очах своїх підлеглих радість чи біль, сумнів чи натхнення.

Директорами не народжуються, а стають! Адже це має бути людина, яка обов’язково вміє доводити почату справу до кінця, яка вірить в успіх і вміє на нього працювати. Саме такою і є наша Валентина Іванівна Сидоренко – адміністратор, економіст, менеджер, психолог, педагог, директор Володимирівського ліцею.

Директор – це непроста посада, оскільки їй доводиться постійно перебувати під пильною увагою підлеглих, вирішувати безліч проблем та приймати вагомі і відповідальні рішення. Життєвим кредом Валентини Іванівни є народна мудрість, у якій сказано: «Не вчи дерево рости, а створи умови для його росту».

Чим для неї є школа? Це її життя й натхнення. Кожен учень — частинка душі. Рутинна робота директора забирає багато сил, проте, працюючи для дітей, можна помітити, що праця дає плоди, і сили повертаються.

Чим живе директор школи? Школою. Постійно турбують проблеми: що змінити, з ким співпрацювати, чим зацікавити, надихнути.

Дивиться директор на вчителів і розуміє, яке щастя, що вони такі є: заклопотані, мудрі, турботливі, натхненні, веселі. Завтра знову ранок, і він буде новий, інакший, особливий…І так щодня.

Валентина Іванівна дотримується в роботі дисципліни, вдало делегує повноваження, розподіляє відповідальність між всіма членами в колективі. Їй властива висока демократичність при прийнятті важливих управлінських рішень.

Наш директор визначає вектор розвитку школи. Вищу мету. Місію. Мрію. Ту захмарну далечінь, до якої заклад прагне із року в рік… Стати найкращими, відремонтувати спортивний зал і їдальню, зробити освітній простір сучасним, забезпечити стовідсотковий вступ до вузів… Досягнемо? Будемо прагнути до нових горизонтів!

Завдяки плідній співпраці Валентини Іванівни з місцевою владою, батьківським колективом, спонсорами постійно зміцнюється матеріальна база школи. Протягом останніх років проведені роботи з енергозбереження будівлі закладу, ремонту та естетичного оформлення коридорів та кабінетів, оновлення шкільних меблів. Директор завжди дотримується педагогічної етики, поважає гідність учнів, педагогів, працівників школи. Вона постійно прагне підвищити авторитет школи не тільки серед жителів села, а й на селищному, обласному та всеукраїнському рівнях. Дійсно, це керівник, який вболіває за свою справу, прагне до того, щоб про школу відгукувалися не просто, як про освітній заклад, а про той храм науки, в якому б хотілося всім учитися й працювати. Навчаючи, вчитися – це головна аксіома вчителя й директора зокрема.

Вимоглива до себе і до оточуючих, завжди тримає руку на пульсі шкільних справ, може кожного зрозуміти, прийняти, пробачити і завжди готова простягнути руку допомоги як учням і батькам, так і колегам та працівникам. А за чарівною посмішкою іменинниці приховано твердість характеру, силу слова та міцність духу.

Тож нехай, шановна ювілярко, у Ваших задумах завжди буде мудрість, на роботі — підтримка, від рідних — увага, в серці — світло від людської вдячності. Нехай завжди, аж до сторіччя, Вас супроводжують щаслива зоря удачі, Боже благословення, а поруч панують любов, злагода та добробут на довгі та благі літа!

Педагогічний колектив Володимирівського ліцею

Шляхи земні і провидіння Долі
Вас привели у нашії краї.
І вже отут, в сільській звичайній школі,
Ви пізнавали радощі й жалі.

Якщо душі покликання – Учитель,
А сміх дитячий – бажана мета,
То рідна школа – мудрості обитель,
Де злагода панує й доброта!

Тяжка то праця – витворить Людину
І – благородна, аж до сивини,
Коли чиюсь спокутуєш провину,
Бо вчитель завжди винен без вини…

І кожен день – хвилина по хвилині –
Екзамен свій складали Ви в житті.
І вже літа у далі журавлині
Полинули в суворій самоті.

Директоре! Учителю! Колего!
Сьогодні ми бажаєм щиро Вам
Ще літ та й літ під Долі оберегом.
І хай таланить думам і словам.

Хай сіється розумне, добре, вічне
І в юних душах щедро пророста
І мрія Ваша, й праця титанічна,
І Ваш талант, і Ваша доброта!

З повагою
трудовий колектив