“Літературне слово Межівщини” не ходить у відпустку

Пора відпусток і відпочинку саме в розпалі. Але літературне життя краю перепочинку не знає. 28 липня у СКЗК «Межівська центральна публічна бібліотека» на чергове засідання зібралися члени любительського об’єднання «Літературне слово Межівщини».

Цього разу зібрання було присвячене творчості письменників-земляків Межівського краю: Василя Мисика, Якима Давиденка та письменників-ювілярів – класиків української літератури: Михайла Грушевського, Івана Франка, Агатангела Кримського, Олександра Кониського. З цікавими фактами про їх діяльність коротко розповіла директорка бібліотеки Юлія Карчмарчук

Голова об’єднання Петро Бабець ознайомив присутніх з документами та цікавими фактами про життя письменників-ювілярів, а також презентував нові методичні видання. Бібліотека отримала в подарунок від покровської поетеси Любові Чорної збірку «Мелодію душі тобі, мій краю». На жаль, сама авторка не змогла бути присутньою на зустрічі. Вручаючи подарунок, Петро Бабець повідомив, що днями у Райпільський храм члени літоб’єднання передали більше двохсот примірників літератури духовного спрямування від сестри пані Любові – Валентини.

На телефонному зв’язку з присутніми був український літературознавець, кандидат філологічних наук Сергій Гальченко. Він , зокрема, сказав, що неможливо уявити велике зоряне небо без малих зірок. Так і в культурі не можна забувати імен митців з глибинки, щоб уявляти повну картину нашої культури. Щодо діяльності «Літературного слова Межівщини» пан Сергій зазначив, що не тільки великими талантами багата наша земля, а й людьми, які зберігають пам’ять про них.

Працівниці бібліотеки підготували змістовні тематичні повідомлення для членів літературного об’єднання. Огляд творів письменників-земляків зробила Інна Киричок. Вона презентувала книги Василя Мисика, Олександра Шугая, Івана Костирі, Віктора Харламова, Андрія Ковтуна, поетичну збірку «Три криниці» Валентини Самотуги, Валентини Стадніченко та Людмили Яцури, а також збірки творів членів літературного обєднання, зокрема «Мій поетичний щоденник» Петра Бабця.

Оксана Бабич розповіла про листування Василя Мисика з учителем та наставником Аркадієм Казкою.

На захід завітали гості з Новопавлівської громади. Директорка Богданівської бібліотеки Вікторія Мелешко подарувала межівським колегам ляльку-мотанку.

Під час зустрічі члени об’єднання ділилися своїми думками, розповідали біографічні відомості про письменників Межівського краю, читали вірші та презентували нові власні напрацювання на тему (О. Голянич, Л. Середа, В. Пузін, М. Грищенко та ін.). Кожен узяв для себе частину чогось потрібного, важливого, цінного. Як сказав Петро Бабець, метою засідань літературного товариства є спонукання до ознайомлення з історією краю саме через читання, через літературу Межівщини і Придніпров’я.

Засідання літоб’єднання відвідала
Антоніна ТАРАСЕНКО