Межівщина у відеокадрі

Підведено підсумки селищного конкурсу відеороликів «Полюби Межівщину, як люблю її я». Цього року захід був дещо особливим. По-перше, він ювілейний, оскільки вже п’ятий за ліком. А ще – «карантинний», що наклало, звичайно, свій відбиток. Як проходив конкурс, хто отримав перемогу, а також як призери отримають свої нагороди – до вашої уваги.

Згідно положення на конкурс подавалися роботи у чотирьох номінаціях: «Славні люди – славний край», художнє есе «Духовна скарбниця краю», «Відпочиваємо – позитивом заряджаємо», «Комічні історії – домашнє відео». Усього на розгляд журі було представлено 19 роликів.  Автори розкривали найрізноманітніші теми. Цікаві розповіді про людей межівського краю, мальовничі пейзажі, захоплюючий відпочинок наших земляків, комічні історії з їх життя – усе це потрапило в об’єктиви аматорів відеозйомки.  Вийшло по-різному, але старалися всі. Конкурсні роботи оцінювало журі в наступному складі: секретар селищної ради Любов Максімкіна, начальник відділу культури виконавчого комітету Межівської селищної ради Людмила Кропив’янська, депутат селищної ради Людмила Лесик, директор КЗ «Історико-краєзнавчий музей» МСР» Карина Кулик, оператор оптичного обладнання КЗ «Центр культури та дозвілля» МСР» Роман Гриценко, кореспондент місцевої газети Тетяна Сітар, а також постійний член журі, представник від активної молоді Денис Пізняк.  Очолив суддівську команду Межівський селищний голова Володимир Зражевський.

При оцінюванні враховувались технічний рівень, робота режисера та оператора, якість звуку, монтаж ролика та його емоційний вплив на глядача. Цікаво, що оцінки усіх членів журі майже збігалися по кожній окремій роботі, хоча всі робили власні висновки і оцінювали самостійно. Отож після активного обговорення були визначені переможці. У номінації «Славні люди – славний край» І місце посіла колективна робота Межівської центральної публічної бібліотеки «Нестор Махно – перший з поміж рівних». ІІІ місце зайняла Ірина Чайка (Володимирівська філія №2 КЗ «Центр культури та дозвілля» МСР») з роликом «Живоносне джерело» про Петра Васильовича Ляховича. Другого місця в даній номінації не визначено.

У номінації «Художнє есе «Духовна скарбниця краю» ІІІ місце посіла колективна робота Демуринської школи «Природа – наш дім». Першого та другого місця судді також не віддали нікому.

Найбільша кількість робіт була подана у третій номінації «Відпочиваємо – позитивом заряджаємо». І місце отримали зразу дві колективні роботи Будинку дитячої та юнацької творчості. Ролики «8 березня» та «Світське життя» набрали у членів журі найбільшу кількість балів. ІІ місце посіла відеоробота про сільські танцювальні колективи «Креатив» та «Червона калина» (Наталія Ханчевська, Новопідгороднянська філія №6 КЗ «Центр культури та дозвілля» МСР»). На третій сходинці п’єдесталу відеоролик «Активна молодь» Іванівської філії №4 КЗ «Центр культури та дозвілля» МСР» (колективна робота).

Хоча четверта номінація «Комічні історії – домашнє відео» була найменш чисельною за кількістю поданих робіт, проте журі визначило в ній теж два І місця. Їх посіли відеоролики «Мами» (Марк Фаткіїв, Преображенська філія №7 КЗ «Центр культури та дозвілля» МСР») та «Один день із життя директора» (Роман Гриценко, КЗ «Центр культури та дозвілля» МСР»). Друге і третє місця не визначені.

На жаль, через карантин привітати переможців у святковій обстановці не вдалося, але це обов’язково станеться пізніше, на святкуванні Дня селища. Тоді ж будуть вручені призи.

Крім оцінювання робіт, члени журі обговорили ряд важливих питань щодо розвитку конкурсу в майбутньому. Це і необхідність інформування про культурні заходи та ініціативи через молодіжні соцмережі, виділення окремої вікової категорії для дітей та молоді серед учасників конкурсу. Також обговорили питання необхідності проведення майстер-класів з відеозйомки для бажаючих. А це значить, що конкурс відеороликів матиме продовження і буде ще цікавшим і змістовнішим. А відео, зняте сьогодні, завтра стане історією в літописі краю. Тож за камеру – і творчих вам успіхів!

Антоніна ТАРАСЕНКО

https://www.facebook.com/watch/?v=585992258940836

Живоносне джерело

Номінація Люди рідного краю – «Славні люди – славний край» зайняте третє місце, підготувала Чайка Ірина Валентинівна (Володимирівська філія №2 комунального закладу «Центр культури і дозвілля « Межівської селищної ради»).

Опубліковано КЗ "Центр культури та дозвілля" Межівської селищної ради" Пʼятниця, 10 квітня 2020 р.