Про таланти народні, яскраві, самородні

Чотири роки тому, 24 серпня 2016 року, відбувся святковий концерт відновленої і оновленої художньої самодіяльності у Новопідгороднянському клубі. На заклик зберегти заклад культури відгукнулося неочікувано багато людей, зібралася повна бібліотека бажаючих спробувати сили на сцені. Більше місяця готували програму, складали сценарій, придумували і розучували танці та пісні.

Вони несуть людям радість і красу

25-й День незалежності України видався дощовим. Через дірявий дах лило прямо на сцену, та артисти не зважали на цю прикрість. І глядачі аплодували, не шкодуючи долонь. Саме тоді й народилося кілька художніх колективів, серед них два танцювальних – «Креатив» та «Червона калина» (правда, у свій перший виступ вони називалися «Степовичкою»). Їх учасниці – звичайні жінки. Як усі, ходять на роботу. Пораються по господарству. Та коли настає вечір, вони поспішають не до телевізора на черговий серіал, а до сільського клубу на репетицію. І ось чотири роки поспіль, без вихідних та відпусток ці жінки радують односельців своїми танцями.

«Червона калина» – дуже життєрадісний колектив. Не зважаючи ні на що, репетирують і виступають.

Спочатку це були виступи на домашній сцені, у своєму клубі. Потім поїхали порадувати жителів Колони-Межової. Цього року виступали в Олександрівці, Антонівці. Полюбилися цікаві, часто з гумором та веселощами, художні номери «Червоної калини» у всіх старостинських округах, де колектив виступав на селищних фестивалях.

Показали себе і в Миколаївській ОТГ на фестивалі «Квітка Присамар’я». Дещо змінився склад ансамблю, але дух творчості залишився. Хай вони не професіонали, хай не все вдається так, як хотілося б. Але «Червона калина» повною мірою виконує свою місію – несе людям радість.

Танцювальний колектив «Креатив» свій найперший танець неодноразово повторював на різних концертах, і завжди з успіхом.

Ліричність, плавність, чарівність – це про них, про ансамбль «Креатив». Останнім часом деякі номери готуються спільно з «Червоною калиною», адже це тільки на користь справі. Колектив теж побував на концертах у Колоні-Межовій, Олександрівці та Антонівці, де демонстрував кращі напрацювання.

Склад «Креативу» також трохи змінився. Але кредо залишилося незмінним – доносити красу до людей.

Кожен концерт на виїзді – це єднання у родину зі своїми сусідами.

І не просто тому, що їдуть на друге село. А тому, що дізнаються про своїх глядачів багато нового, знайомляться з цікавими людьми, стають друзями. Розповідають також про себе. Ніколи не забувають привітати іменинників, ювілярів, розповісти про шанованих людей. Адже саме людьми й примітні наші великі й малі села. І готують концерти новопідгородяни разом з іншими закладами культури. В Олександрівці програму складали разом з Веселівським будинком культури, у Антонівці виступали разом з місцевими аматорами.

Глядачі завжди приймають тепло, дякують артистам. Запрошують приїжджати ще. Іноді випадково можна почути розмови то в електричці, то в магазині, то просто на вулиці, коли обговорюють недавній концерт. І дуже приємно, що лунають тільки добрі слова на адресу «Креативу» та «Червоної калини».

Що ж їх так вабить до клубу?

Запитала учасниць танцювальних колективів, чому вони ходять вечорами до клубу і намагаються не пропускати жодної репетиції? Що ж дає їм заняття танцями?

Вікторія Науменко:

– Перш за все, це відпочинок.

Ірина Судоплатова:

– Це своєрідний відпочинок від буденності.

Інна Левковець:

– Так ми продуктивно проводимо дозвілля.

Наталія Ханчевська:

– У нас тут весело. І танці – це своєрідний фітнес.

Ольга Касап:

– Щоразу щось нове для себе знаходимо.

Антоніна Єрмоленко:

– Тут нам цікаво.

Лариса Григорьєва:

– Отримуємо задоволення від того, що робимо. Якщо ми сюди ходимо, значить, ми ще живі. Лягти на диван завжди встигнемо.

Таміла Мартиненко:

– Ми даруємо людям радість. І нам тут весело.

Ірина Близнюк:

– Несемо красу і радість людям.

Тож побажаємо новопідгороднянським аматорам сцени творчого натхнення. Хай і далі несуть людям радість і красу.

Антоніна ТАРАСЕНКО