Свято, поезія, пісні (до 30-річчя Незалежності України)

25 серпня у відділі обслуговування користувачів СКЗК «Межівська ЦПБ» зібралися члени любительського об’єднання «Літературне слово Межівщини» з нагоди 30-ї річниці незалежності України.

З вітальним словом до всіх присутніх звернулася завідувач відділу. Власний вірш зачитав Валентин Пузін “Україні я вклонюся” і побажав у майбутньому видати збірочку з патріотичними поезіями. Петро Бабець разом із бібліотекарем Анною Грицай продекламували вірші про рідний край, написані ще у 1994 році. Також присутні переглянули відео 2007 року, на якому Руслан Марченко виконує пісню на вірш Петра Максимовича.

Дуже приємно, що до нас завітала гостя із м. Покровськ Любов Чорна. Вона розповіла душевні патріотичні вірші «Україно моя» і «Повертайтесь живими» та подарувала нашій бібліотеці книги на згадку.

Звісно, у таке свято ми не могли забути про загиблих захисників України і подякувати живим. З міста Запоріжжя приїхала працівник медичної служби Національної гвардії Ніна Ярмаркіна, родом із с.Тарасівки, яке заснував її дід чигиринський сотник Ляшенко. Вона з теплом згадує вчителів Межівської середньої школи №1 та колектив Межівської ЦРЛ, де працювала медичною сестрою. Висловила вдячність авторам віршів про Україну, порекомендувала залучати молодь до написання творів на патріотичні теми, аби вона також любила рідний край. Товариство подарувало на згадку книгу “Наш ріднокрай за сто літ (1917-2017)”. Чарівних жінок об’єднання чоловіки привітали квітами.

Наша зустріч співпала з видатною датою всесвітнього значення: 27 серпня виповнюється 165 років від дня народження Івана Франка – видатного поета, письменника, прозаїка, публіциста, журналіста, який у своїй творчості охоплював великі духовні надбання нашого народу аж до нашого місцевого краєзнавства (листувався з Михайлом Комаровим, досліджував тонкощі «Слова о полку Ігоревім», знав творчість місцевих самородків…). Він був «золотим мостом» між українською і світовою літературами, оскільки писав багатьма мовами та перекладав. За своє творче життя видав майже 100 томів. Присутні мали змогу переглянути книжкову виставку «Іван Франко: ідея державності».

У затишній атмосфері засідання пройшло цікаво і продуктивно.

Інна БАТРАК