80 років тому почалася німецько-радянська війна 1941-1945 років

Війна, яка тривала від 22 червня 1941 року до 8 травня 1945 року, стала головним театром військових дій Другої світової війни. А її бої – одними з наймасштабніших у воєнній історії.

ХХ століття. Загалом протистояння між Німеччиною та СРСР на території України не припинялося впродовж 40 місяців, а на 35 із них припадають активні бойові дії. На українських землях було проведено 29 з 76 стратегічних наступальних операцій, у ході яких було знешкоджено понад 60% військ Вермахту.

Слід зазначити, що Україна не тільки серед колишніх радянських республік, а й з усіх країн світу зазнала найбільших втрат за роки тієї війни. За різними оцінками, в Україні загинуло від 8 до 10 мільйонів людей, з них цивільного населення близько 5 млн, 2,2 млн було вивезено на примусові роботи, 10 млн втратили притулок. У руїни було перетворено понад 700 міст та селищ міського типу, майже 30 тисяч сіл.

Щороку 22 червня ми вшановуємо світлу пам’ять мільйонів українців, життя яких обірвала Друга світова війна. Наш священний обов’язок – навіки зберегти пам’ять про тих, хто відстояв перемогу в тій жахливій війні, хто став жертвою смертельних жорен нацизму. Вічна пам’ять загиблим! Честь і слава живим героям!

22 червня урочисто-траурний мітинг з нагоди Дня скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні пройшов біля меморіалу Слави у Центральному парку Межової. У ньому взяли участь заступник Межівського селищного голови Ірина Новак, секретар селищної ради Любов Максімкіна, представники організацій та установ, жителі селища. Присутні вшанували пам’ять жертв війни хвилиною мовчання та поклали квіти до підніжжя меморіалу Слави.

Захід підготували та провели працівники КЗ «Центр культури та дозвілля» Межівської селищної ради».

 

Слов’янська громада

Валентина КРАВЦОВА:

– Історію не можна ні переробити, ні переписати. Вона завжди з нами – і в світлих буднях, і у сповнених великої людської трагедії сторінках минулого нашого багатостраждального народу. Одна з чорних сторінок історії України – 22 червня 1941 року. В цей день, 80 років тому, розпочалася Війна, що залишила глибоку рану, яка не загоюється. Війна, що нагадує про себе тисячами обелісків і братських могил. Вони – святиня нашої пам’яті.

У с. Слов’янка біля обеліска односельчанам, що загинули в роки Другої світової, пройшов мітинг-реквієм “Нащадки пам’ятають ваші імена”.