Ми пам’ятаємо… 28 жовтня – 77-а річниця визволення України від нацистських загарбників

Заступник Межівського селищного голови Ірина Новак, секретар селищної ради Любов Максімкіна, представники підприємств, установ та організацій, жителі селища поклали квіти до меморіалу Слави та вшанували пам’ять жертв Другої світової війни хвилиною мовчання.

Звільнення України від нацистів під час Другої світової війни проходило у період із січня 1943 року по жовтень 1944 року. За підрахунками істориків, у ході воєнних дій на території України загинуло близько трьох мільйонів солдат, понад два мільйони українців було вивезено для примусової праці до Німеччини під час окупації. Цілком чи частково було зруйновано понад 700 міст і 28 тисяч сіл, близько 10 мільйонів людей залишилися без даху над головою, знищено понад 16 тисяч промислових підприємств.

Внесок українського народу у перемогу над нацизмом неоціненний. Близько 2,5 мільйонів українців нагороджені бойовими орденами і медалями, понад 2 тисячі удостоєні звання Героїв. Відомо, що у період 1941-1945 рр. понад 6 тисяч наших земляків, жителів Межівського району, пішли боронити рідну землю і більше 1 500 з них не повернулися до рідних домівок.

Сьогодні ми віддаємо шану визволителям України і схиляємо голови перед світлою пам’яттю наших співвітчизників.