Наша Незалежність: цікаві факти

📌 Вперше День Незалежності України святкували не 24 серпня, а 16 липня — у день, коли Верховна Рада прийняла Декларацію про державний суверенітет України. Саме цей документ, ухвалений у 1990-му, дав змогу через рік проголосити незалежність країни. І вже після цього свято вирішили відзначати 24 серпня. Рішення про проголошення незалежності не було простою забаганкою політиків. Його приймали за допомогою всенародного референдуму, на якому понад 90% українців висловили схвальну думку щодо підписання відповідного документу.

📌 Першою країною українську незалежність визнала Польща.

📌 Географічний центр Європи знаходиться саме в Україні – неподалік від міста Рахів, що на Закарпатті.

📌 Українська мова в 1934 році на конкурсі краси мов у Парижі була визнана як найкраща, наймилозвучніша й найбагатша мова світу, і зайняла друге місце після італійської.

📌 Українців визнано найспівучішою нацією, яка створила найбільшу кількість народних пісень у світі – близько 200 тисяч. Жодна нація за всю історію не має такої кількості пісень, які створив український народ самостійно. В ЮНЕСКО зібрана дивовижна фонотека народних пісень країн усього світу. У фонді України знаходиться 15,5 тисяч пісень. На другому місці – з кількістю 6 тисяч народних пісень – перебуває Італія.

📌 Україна – найбільша за площею країна Європи.

📌 Національну валюту України – гривню – було введено в обіг 2 вересня 1996 року.

📌 Українська Конституція – одна з найдавніших у Європі. Правда, мова не про сучасний варіант Основного Закону, а про Конституцію Пилипа Орлика, проголошену у 1710-му.

📌 Україна добровільно відмовилась від ядерної зброї, яка була третьою за величиною у світі, та передала усі боєголовки і ракети Російській Федерації. Українські політики одразу зробили державу беззахисною. В обмін отримали гроші та офіційні гарантії безпеки від ядерних держав – США та Росії, з якою нині триває війна. Ось так гарантія безпеки та цілісності кордонів України від двох держав обернулись агресією однієї з країн-гарантів.

📌 Першим вищим навчальним закладом у Східній Європі стала Острозька академія. 1576 року її заснував князь Острозький Костянтин-Василь.

📌 У нашій країні знаходиться найглибша в світі станція метро Європи – «Арсенальна». Її збудували у 1960 році, а глибина її залягання становить 105,5 метрів.

📌 Найкоротша центральна столична вулиця Європи – Хрещатик, його довжина становить 1225 метрів.

📌 Найбільша площа Європи знаходиться в Харкові – її довжина 750 метрів, а ширина -125 метрів.

📌 У нашій країні в ДП “Антонов” спроектували і створили найпотужніший у світі літак з найбільшою вантажопідйомністю – Ан-225 «Мрія». Він має вагу 640 тонн і здатен підняти в повітря одразу 80 легкових автомобілів!

📌 Колядка «Щедрик» Миколи Леонтовича – одна з найпопулярніших різдвяних пісень у світі.

📌 Найдовшим духовим музичним інструментом у світі є українська трембіта.

📌 В Україні знаходиться найбільша в Європі пустеля – Олешківські піски, яку ще називають українською Сахарою. Її площа складає понад 160 тисяч гектарів. Вона така велика, що її можна побачити навіть з Космосу!

📌 На частку України припадає найбільший запас чорнозему в світі.