Не згасне свічка болю і скорботи

22 листопада 2019 року в центрі Межової до Дня пам’яті жертв голодоморів пройшов мітинг-реквієм, присвячений 86-й річниці трагедії українського народу – штучного голоду в Україні. Захід підготували та провели працівники КЗ «Центр культури та дозвілля» МСР».

У радянській Україні небезпечно було не тільки писати про штучний голод у пресі, листах до партійних «вождів» або ж родичам за кордон, але навіть у приватних щоденниках. Будь-який необережний запис міг зруйнувати життя, вилитися в десятиліття таборів. Та попри всі небезпеки були люди, які не могли замовчати цей злочин. Вони намагалися в різний спосіб розповісти та зберегти правду, донести її до світу. Народна пам’ять – найдостовірніше історичне джерело.

Сьогодні ми точно знаємо, що той голод був штучно організований – масовий сталінський геноцид, свідомо спрямований на винищення непокірного і волелюбного українського народу. Нечуваний злочин в історії людства коштував нашій нації мільйони людських життів. Про це говорили ведучі Сергій Черепаха та Тетяна Хілько.

Емоційне тло підсилювали хореографіна композиція у виконанні зразкового танцювального колективу «Натхнення» та пісня «Свіча» (Світлана Гриценко).

Четверта субота листопада в нашій країні поминальна по жертвах імперських насильств над українцями, в тому числі і Голодоморів. Присутні на заході вшанували жертв геноциду українського народу хвилиною мовчання та запалили свічки.

Присутні на мітингу представники органів влади та місцевого самоврядування – в.о. голови райдержадміністрації Богдан С.В., керуюча справами виконавчого апарату районної ради Діденко В.В., секретар селищної ради Максімкіна Л.В. до пам’ятного знаку жертвам Голодомору вони поклали квіти.

Антоніна Тарасенко