На сесії селищної ради

Додаткове фінансування вуличного освітлення по населених пунктах громади, яке повертається до звичного графіку. Батьківська плата за харчування дітей у дитсадках Межівської СТГ у 2022 році залишиться на рівні поточного року і складе 60% від його вартості. А також внесення змін до бюджету та селищних Програм, початок повноважень нового депутата ради. Ці та інші питання були розглянуті на Дванадцятій сесії Межівської селищної ради VIII скликання, яка відбулася 7 грудня.

Перед початком роботи селищний голова Володимир Зражевський привітав депутатський корпус та всіх присутніх з Днем місцевого самоврядування, яке відзначалося саме цього дня. Побажав плідної, ефективної роботи на благо Межівської громади.

Секретар Межівської селищної територіальної виборчої комісії Безугла І.А. ознайомила депутатів з Постановою про заміщення депутата, повноваження якого були достроково припинені (а саме депутата Романенка Віктора Петровича).

Відповідно до Виборчого Кодексу України, Межівська ТВК постановила визнати наступним обраним депутатом Межівської селищної ради VIII скликання наступного за черговістю після Романенка В.П. кандидата в депутати у єдиному виборчому списку кандидатів від місцевої осередку Дніпропетровської регіональної організації політичної партії “ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ” – Сачуру Олену Анатоліївну, яка склала присягу депутата Межівської селищної ради VIII скликання.

Серед ключових рішень сесії відзначаємо внесення зміни до ряду селищних програм, зокрема Програми соціального захисту населення та Програми благоустрою та розвитку населених пунктів Межівської СТГ. Зміни до останньої передбачають спрямування додаткового фінансового ресурсу на оплату електроенергії для забезпечення повноцінного графіку роботи вуличного освітлення по населених пунктах громади. Загалом видатки по Програмі збільшено на 920 тисяч гривень, з них 40 тисяч на грудень 2021 року, відповідно 880 тисяч на 2022 рік.

Нагадаємо, що вартість електроенергії для протягом 2021 року для бюджетної сфери зросла з 2,6 грн – до 6 гривень… Додаткове фінансування дозволить вже сьогодні встановити звичний графік освітлення по Межівській СТГ.

Також рішенням сесії внесено зміни до бюджету Межівської селищної територіальної громади на 2021 рік. Під час розгляду даного питання з офіційною заявою до депутатів звернулися очільник профспілкової організації освітян Межівщини Лариса Матюхіна та представники дошкільних навчальних закладів громади щодо збільшення розміру виплат за престижність праці та розміру винагороди за досягнення у роботі педагогічним працівникам дошкільних навчальних закладів селищної ради. На їх думку, сьогоднішні розміри цих виплат не сприяють підтриманню престижності професії педагога дошкільних закладів. (Дане питання більш детально буде розглянуто на спільному засіданні постійних комісій селищної ради, а саме – комісії з питань фінансів та планування, соціально-економічного розвитку).

Депутати заслухали та схвалили інформацію щодо організації харчування та встановлення розміру плати за харчування дітей у закладах дошкільної освіти Межівської СТГ на 2022 рік. Як і поточного року, батьківська плата за харчування дітей залишиться незмінною і складе 60% від вартості харчування.

Традиційний блок питань: затвердження розпоряджень селищного голови та укладених ним угод в міжсесійний період; земельні, майнові питання…

На завершення, депутати делегували Межівському селищному голові Володимиру Зражевському та старості Українського старостинського округу Валерії Діденко представляти інтереси громади у Всеукраїнській асоціації органів місцевого самоврядування.

Загалом під час сесії депутати розглянули 13 питань черги денної. У засіданні взяли участь 21 депутат із 26.