Шановні громадяни! Офіційне звернення районної влади

Шановні громадяни, закликаємо Вас, будь ласка, відмовтеся від підпалів сухої трави та інших рослинних залишків, а також сміття – це небезпечно!

23 липня 2020 року в приміщенні районної державної адміністрації відбулося позачергове засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Обговорювалося питання, яке останніми днями стало особливо акцептованим, спалювання поживних залишків на полях району після збирання ранніх зернових.

Вогнем знищується не лише суха рослинність, але й насіння та коріння живих рослин. Знищується мікрофлора та фауна верхнього шару ґрунту, гинуть комахи, які є запилювачами рослин, їх личинки, дощові черв’яки та інші організми, які беруть участь в процесі утворення ґрунту, а також дрібні тварини, птахи та місця їх гніздування. Збіднюється склад трав, оскільки згорає насіння однорічних, дворічних, деяких багаторічних рослин та шар сухої трави, що утримував вологу, перегнивав, створював мікроклімат для існування багатьох рослин, тварин, комах, формував ґрунт. Руйнується гумус, погіршується якість ґрунтів, що призводить до зниження урожайності, зменшується їх протиерозійна стійкість. Щорічні пали в одному і тому ж місці призводять до зміни видового складу рослинності і покіс перетворюється на плантацію грубого бур’яну.

Чинним законодавством України передбачені можливість та умови випалу сухої рослинності, а також відповідальність за їх порушення. Про це йдеться у пунктах б, г ст. 91, ст. 96, ст. 211 Земельного кодексу України; у ст. 35, ст. 56 Закону України “Про охорону земель”; ст. 27 Закону України “Про рослинний світ”; ст.39 Закону України “Про тваринний світ”.  Відповідальність за порушення зазначених норм чинного законодавства визначена статтею 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення та ст. 245 Кримінального кодексу України.