Команди Межової та Павлограда зійшлися в турнірі до Дня шахів

Починаючи з 1966 року 20 липня в усьому світі відзначають Міжнародний день шахів.

Минулими вихідними Центр соціальних послуг Межівської селищної ради гостинно відчинив двері для учасників шахового турніру, присвяченого Міжнародному дню шахів і Дню шахів в Україні.

Цього року святковий турнір став, без перебільшення, особливим. На нього завітали гості з м. Павлоград – члени міського шахового клубу. У складі команди – майстри та кандидати в майстри спорту, учасники та призери першості Дніпропетровської області з шахів. Безумовно, це сприяло підняттю статусу заходу, адже суперники більш ніж достойні.

Турнір проходив у командному форматі 5 на 5 за круговою системою. Головним суддею змагань працював один із гостей – тренер секції з шахів фізкультурно-спортивного комплексу ім. Шкуренко міста Павлоград Михайло Тюрінов.

Близько чотирьох годин шахісти провели за шаховими дошками, провівши кожен по п’ять партій, тривалістю 20 хвилин.

Слід відзначити, що серед учасників було багато досвідчених шахістів, як, наприклад, ветеран шахового руху на Межівщині Микола Терентійович Грищенко, який відзначив своє 80-річчя, або той же Михайло Тюрінов (хоча з першого погляду навряд чи хтось із межівчан наважився б дати почесному гостю 70 років, враховуючи його енергійність, спостережливість, гостроту інтелекту).

Але, як відомо, в шахах вік та досвід, або навпаки – молодість та запал, не завжди відіграють вирішальну роль. На перший план тут виходять увага, максимальна концентрація, а перемогу, як правило, здобуває той, хто допускає якомога менше невимушених помилок.

За результатами проведених п’яти турів із суттєвою перевагою переможцями стали гості – команда м. Павлоград. Максимальний результат – 5 перемог у п’яти партіях – продемонстрували Максим Носов та Ринат Амерханов – кандидати в майстри спорту з шахів.

Хоча межівчанин Олександр Ковтун в очних інтелектуальних двобоях з гостями (судячи з відгуків суперників, найсильніший шахіст в складі нашої команди) здобув дві перемоги та цілком міг розраховувати на очки і в інших партіях. За словами самого Олександра, дається взнаки відсутність постійної ігрової практики з сильними суперниками.

Що ж, чудова атмосфера, нові знайомства, цікаві партії, безцінний досвід для підвищення майстерності. А участь у турнірі гостей, висококваліфікованих гравців повинна стати стимулом до вдосконалення для любителям шахів Межівщини.

Євген ТРАВНЕВИЙ