Допомога від європейських партнерів! ФОТОРЕПОРТАЖ

Цими днями автопарк 59-ї Державної пожежно-рятувальної частини 10-го ДПРЗ поповнився спеціально-рятувальним автомобілем Renault. Крім того, межівські пожежники отримали комплект спеціального обладнання для проведення аварійно-рятувальних робіт, таких як ДТП, завали та ін.

Гуманітарна допомога надійшла від наших європейських партнерів завдяки тісній співпраці Головного управління Державної служби надзвичайних ситуацій в Дніпропетровській області. Поповнення автопарку допоможе вогнеборцям швидко та оперативно реагувати на надзвичайні ситуації, проводити невідкладні роботи в осередках пожеж, їх гасіння та надавати допомогу мешканцям громад Межівщини.

Начальник ДПРЧ-59, майор Сергій Лисенко відзначає, що «новобранець» – Renault, хоча і не новий, але в досить гарному стані і абсолютно придатний до експлуатації. Самі пожежники підтверджують слова командира про те, що автомобіль, як вони жартома говорять між собою, – «живенький».

Зараз активно проводиться адаптація автомобіля під наші технічні умови, кріпиться пожежно-рятувальне обладнання: драбини, рукави, гідроелеватори.

Щодо комплектів гідравлічного інструменту, то він призначений для проведення аварійно-рятувальних робіт.

Серед обладнання – електростанція та маслостанція, від яких працює гідравлічний інструмент: розтискач, ножиці, комплект домкратів, освітлювальна щогла з прожектором, необхідна при затяжних пожежах тощо.

– Все працює, у нормальному стані. Дякуємо міжнародним партнерам та Головному управлінню ДСНС в Дніпропетровській області, – говорить начальник частини Сергій Лисенко і продовжує.

– Скажемо відверто – інструмент ефективний, доречний і обов’язково буде використовуватися, за необхідності.

Для інформації: автомобіль використовувався рятувальниками Нідерландів, гідравлічний інструмент – австрійськими колегами.

Нагадаємо, що сьогодні на сторожі безпеки мешканців Межівщини від пожеж та надзвичайних ситуацій стоїть особовий склад Державної пожежно-рятувальної частини №59 (начальник Сергій Лисенко) 10-го ДПРЗ.

У зв’язку з воєнним станом рятувальники переведені на двозмінний режим чергування.

Останні місяці до щоденних обов’язків межівських рятувальників додалося виявлення та ідентифікація вибухонебезпечних предметів.

На жаль, подібних прецедентів у зоні відповідальності 59-ї ДПРЧ вистачає.

Як ми знаємо, є факти, коли громади Межівщини піддавалися обстрілам, в тому числі забороненими касетними боєприпасами.

У такому випадку викликаються спеціальні бригади вибухотехніків МНС.

Підготував Євген ТРАВНЕВИЙ