Аграрії Межівщини зібрали 76% ранніх зернових культур (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Триває гаряча жнивна пора для аграріїв. Так, в Україні зібрано вже понад 14 мільйонів тонн зерна. Сільгоспвиробники відзначають, що збір урожаю іде непоганими темпами.

Щоправда південь країни не виправдав очікувань через посушливу зиму та початок весни, проте схід, центр та зокрема Дніпропетровщина покращили свої результати. Таким чином, в області вже зібрано 2 мільйони тонн зерна.

За оперативною інформацією відділу економічного, агропромислового розвитку та державної реєстрації райдержадміністрації, станом на 23 липня аграріями Межівського району зібрано 76% від прогнозованої площі ранніх зернових та зернобобових культур.

Практично завершено збирання озимого ячменю, якого намолочено 4793 т, середня врожайність складає 35 ц/га. Лідерами за врожайністю тут є такі господарства, як СФГ «Яна», ПСП «Мрія», ТОВ «Агрофірма «Схід Агро», ФГ «Лада Агро», С(Ф)Г «Кипарис».

Озимої пшениці зібрано на площі 20704 га (майже 78% до прогнозу), намолочено 74347 т. Середня врожайність по сільгосппідприємствах складає досить солідні (враховуючи складні погодні умови вегетації озимини) 36 ц/га.

Найвищу врожайність озимої пшениці демонструють ТОВ «Агрофірма «Промінь», СФГ «Яна», ПСП «Мрія», ТОВ «Агрофірма «Схід Агро», ТОВ «Межівське».

Разом із тим, продовжується збір озимого ріпаку – скошено 7204 га або 80% до прогнозу, середня врожайність по району – 23,2 ц/га.

Жнива на Межівщині входять у завершальну фазу, залишилося зібрати близько 15% врожаю.

В останні тижні «Межівський меридіан» побував одразу в кількох господарствах, у різних куточках Межівщини – від Новопавлівки, Іванівки до Райполя та Зоряного і сьогодні пропонуємо до вашої уваги фоторепортаж, де головні герої, звичайно ж, хлібороби: комбайнери, механізатори, водії…

ФГ “Лада Агро”

НА ФОТО: комбайнери – брати Віктор та Володимир Голуби, головний інженер Олег Васильович Конопатенко (по середині)

Комбайнер Олександр Селезньов та водій Микола Васильович Залевський

ТОВ “Межівське”

НА ФОТО: комбайнери Кукало Сергій, Таранець Костянтин, Сліпець Максим та водій Пазика В’ячеслав

ТОВ «Агрофірма «Прогрес»

НА ФОТО: комбайновий екіпаж – Олександр Макаров та Андрій Сіренко

Комбайнери Сергій Макаров, Олександр Петренко, бригадир Олександр Вікторович Петренко та Сергій Шацький

ТОВ «Агрофірма «Схід Агро»

НА ФОТО: водії Крупа Ігор та Гарбуз Ярослав

ТОВ «Агрофірма «Промінь»

НА ФОТО: водій Дацун Іван Федорович

СФГ «Яна»

НА ФОТО: водій Варгатий Микола Миколайович, механізатор Фостенко Євген