Жнива набирають обертів

За даними департаменту економічного розвитку ДніпроОДА, аграрії Дніпропетровщини зібрали понад 760 тисяч тонн ранніх зернових. Це третя частина від запланованих робіт. Зокрема, 275 тис. т. озимого ячменю, 415 тис. т. озимої пшениці, 0,2 тис. т. озимого жита, 16 тис. т. гороху, 53 тис. т. ярого ячменю, 3,4 тис. т. ярої пшениці, збирають і овес. А ще отримали понад 100 тис. т. озимого ріпаку.

Загалом жнива розгортаються на понад 767 тис. га полів Дніпропетровщини. Роботи триватимуть до кінця липня.

Тим часом, за інформацією економічного, агропромислового розвитку та державної реєстрації райдержадміністрації, станом на 9 липня агроформуваннями Межівського району практично завершено збір озимого ячменю: прогнозована площа збору – 1577 га, обмолочено 1084 га (68,7% від прогнозної площі). Середня врожайність культури по району становить 35,9 ц/га.

Щодо озимого ріпаку, то на сьогодні скошено 694 із 9005 га прогнозованої площі, при середній урожайності по району 14,1 ц/га.

Набирає обертів збирання озимої пшениці на площі 26562 га. Станом на 9 липня зібрано урожай із 6687 га, середня врожайність – 29,1 ц/га.

…5 липня активно включилися у жнива хлібороби базового агроформування Демуринського старостату, с. Володимирівка – ТОВ «Нива ПГК».

Як розповів директор господарства Віктор Васильович Горевий, на 10 липня завершено збирання ярого ячменю з площі 160 гектарів. І хоча середня врожайність досить невисока – 23-25 цнт/га, керівник відверто говорить, що після двох хвиль підмерзання ячменю (у квітні) сподівань на ужинок взагалі не було ніяких.

Та й в цілому Віктор Васильович підкреслює, що екстремальні погодні умови у поточному році негативно вплинули на розвиток озимого клину.

– Високих урожаїв, очікувати не доводиться, – говорить він. – Та й звідки їм взятись, якщо за період вегетації у 2020 році на полях господарства був лише один нормальний дощ – 7-9 мм? Та й то, далеко не на всіх полях. А буквально тиждень тому ще й припалило спекою і без того слабке зерно.

Але українським хліборобам не звикати до випробувань та й часу бідкатися просто немає. Тож у «Ниві ПГК», не зволікаючи, розпочали збирання озимої пшениці на площі 726 гектар.

На жнивах у товаристві сьогодні задіяні два комбайнові екіпажі (обидва комбайни New Holland) та 3 одиниці вантажного автотранспорту для перевезень.

Далі буде…

На фото зліва направо: водії Сергій Шишенко і Олександр Панченко; комбайнери Андрій Яровий, Олександр Гвоздь та головний агроном Микола Терех