Живі – поки пам’ятаємо…

День Соборності для Межівщини – безумовно, величне державне свято. Але свято з тінню суму і скорботи за найкращими своїми синами, які загинули, захищаючи Україну, отчий дім…

Так склалося, що саме 22 січня 2015 року під час проведення Антитерористичної операції на Сході країни, у ході боїв біля Авдіївки в неповні 19 років трагічно загинув наш земляк герой-десантник 25-ї окремої повітрянодесантної бригади Олег КУЛИНЕНКО…

І саме 22 січня могло б виповнитися 28 років герою-десантнику Андрію ШУЛЬЗІ, який загинув 2014 року у збитому над летовищем поблизу Луганська військово-транспортному літаку.


Олег КУЛИНЕНКО, смт Межова

 

Народився і загинув Олег Кулиненко на свята. Прийшов у світ 15 лютого 1996 року, на Стрітення Господнє, у селі Зоряному.

Довгожителі говорять, що у такі дні народжуються світлі і видатні люди. Зрештою, вони мали рацію. У 2013 році Олег став чемпіоном України з пауерліфтингу, а в 2014 році пішов у Збройні Сили.

Рвався на фронт із великою впертістю, але в армію його взяли не відразу. Двічі відмовляли через юний вік. Однак він таки домігся свого і потрапив на передову. Щоправда, Олег встиг повоювати лише кілька тижнів.

22 січня 2015 року, на День Соборності України, він загинув. У ту криваву річницю злуки УНР та ЗУНР до Небесної Гвардії прибуло одинадцять новобранців.

На честь Олега щороку проводиться турнір з пауерліфтингу. Вперше його організували у грудні 2015 року. Тоді у Межову з’їхалися близько ста учасників із різних міст і містечок Дніпропетровщини: Дніпра, Нікополя, Першотравенська, Петропавлівки, Покрова (Орджонікідзе) і Покровська. З 2016-го турнір проводять вже на обласному рівні.

Пам’ять Олега увіковічена меморіальною дошкою на парадному вході ліцею, де він навчався. Його орден «За мужність» ІІІ ступеня (посмертно) мама Ірина Іванівна отримала на День Незалежності, 24 серпня 2015 року.


Андрій ШУЛЬГА, смт Демурине

7 червня 2013 р. Андрій Шульга був направлений Межівським РВК на військову службу, яку проходив у військовій частині А1126 смт Гвардійське в 1 самохідно-артилерійському взводі 4 самохідно-артилерійської батареї 2 самохідно-артилерійського дивізіону бригадної артилерійської групи.

За час служби зарекомендував себе з позитивного боку. Мав справжній десантний характер, сталеві нерви та неабиякий професійний хист. Гасло десантників «Ніхто, крім нас!» дає йому вичерпну характеристику. Андрій був дисциплінованим, готовим зі зброєю в руках захищати Вітчизну.

Але літня ніч 14 червня 2014 р. стала для нього останньою. Він, наче птах, який злетів високо в небо і не повернувся на землю.

«Боятися потрібно не смерті, а порожнього життя!» – це слова відомого німецького письменника Бертольда Брехта. Тож із упевненістю можна сказати, що життя Андрія було наповнене найвищим змістом – патріотизмом, любов’ю до рідної землі, своєї Батьківщини… Він говорив: «Істинну ціну життя знає лише десантник, бо він частіше за інших дивиться смерті в очі..».

Указом Президента України Андрій Миколайович Шульга був нагороджений за мужність, самовідданість та героїзм, виявлені під час захисту незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України орденом «За мужність» III ступеня (посмертно). Своєю мужністю та відвагою він довів, що гідний високого звання – український десантник!