7 квітня у Межівській громаді посилюються карантинні заходи. Дистанційне навчання, термометрія та інші обмеження…

Останні тижні ситуація щодо захворюваності на COVID-19 в Україні стрімко погіршується. Епідеміологи та медики говорять про посилення карантину, бо лікарні заповнені, а для хворих, які потребують кисневої підтримки, не вистачає місць та кисню. У шпиталях в Україні зараз лікується 47 тисяч людей.

Тільки  5 квітня від ускладнень COVID-19 у державі померли 430 людей.  

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов заявив, що медична система дійшла межі витривалості.

“У нас кількість ліжок із киснем складає близько 67 тисяч. Це вже ми дійшли до певної межі – і збільшувати далі немає куди, бо інші хвороби не робили канікул і їх треба також лікувати”, — пояснив міністр. 

На Межівщині фактично за 5 днів квітня зареєстровано 49 нових випадків захворювання на COVID-19! 
З огляду на ситуацію, що склалася – 6 квітня відбулося чергове засідання комісії ТЕБ та НС Межівської селищної ради, яке провів Межівський селищний голова Володимир Зражевський.

Заслухавши доповіді епідеміологів та медиків,  члени комісії були одностайні в тому, що посилення карантинних заходів на території Межівської СТГ – єдино правильне рішення, з огляду на ситуацію, що склалася. А вона – близька до критичної…

Одним із рішень комісії є переведення на навчання із використанням дистанційних технологій учнів 1-4 класів;  продовжити дистанційну форму навчання 5 – 11 класів (нагадаємо, вони навчаються дистанційно після завершення весняних шкільних канікул, з 29 березня 2021 року) –

– на термін до 21 квітня 2021 року.

Крім того, вирішено призупинити навчальний процес у дошкільних навчальних закладах громади на той же термін – до 21 квітня.  

Керівникам підприємств, установ та організацій, а також керівникам структурних підрозділів підвідомчих установ Межівської селищної ради:

  • Скасувати особистий прийом громадян;

  • Перевести максимально можливу кількість працівників на дистанційну форму роботи (насамперед працівників, яким виповнилося 60 і більше років).

Також рішенням комісії з 7 квітня призупинено нерегулярні пасжирські перевезення автобусним транспортом в рамках проєкту “Соціальний автобус”.

Комісія вирішила відповідно до обмежувальних протиепідемічних заходів:
«Заборонити роботу закладів розважальної діяльності, яка передбачає приймання відвідувачів, зокрема закладів громадського харчування (кафе, бари, сауни тощо), крім діяльності з надання послуг адресної доставки замовлень за умови забезпечення персоналу відповідними засобами індивідуального захисту;

– Заборонити проведення спортивних, розважальних, культурно-масових заходів;

– Посилити контроль за дотриманням обмежувальних протиепідемічних заходів –  ринками, об’єктами торгівлі продовольчими та непродовольчими групами товарів тощо;

– Забезпечити виконання попередніх рішень комісій щодо проведення безконтактної термометрії, обмеження перебування людей в торговельних та обслуговуючих приміщеннях (АТБ-маркет, Нова Пошта тощо)…

– Активізувати проведення спільних рейдів за участі представників Межівської селищної ради,  Національної поліції, Управління Держпродспоживслужби з метою здійснення контролю за дотриманням карантинних вимог…»

Нагадаємо, що 22 березня Центром первинної медико-санітарної допомоги Межівської селищної ради отримано перші 340 доз вакцини CoviShield.
23 березня Межівською амбулаторією загальної практики сімейної медицини було розпочато вакцинацію  медичних працівників та жителів громади визначених категорій від COVID-19.

Як повідомила директор Центру первинної медико-санітарної допомоги Юлія Скочко, за згаданий період вакциновано всього 50 осіб, з них 40 – жителів Межівської громади, 10 – Слов’янської сільської ради.

На засіданні також  було представлено інформацію відокремленого структурного підрозділу «Першотравенський міськрайонний відділ лабораторних досліджень ДУ “Дніпропетровський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України” щодо ситуації із захворюваністю на коронавірус у Межівському районі у розрізі громад, вікових категорій тощо.