У Межівській громаді  вшанували 10 річницю подвигу Героїв Небесної Сотні та учасників Революції гідності  

20 лютого Україна вшановує пам’ять героїв Небесної Сотні – українців, які змінили перебіг історії нашої держави.

10 років тому під час Революції гідності в центрі Києва відбулися масові розстріли протестувальників.

Героїв Небесної Сотні – сьогодні називають першими героями російсько-української війни.

20 лютого в Україні на державному рівні вшановують День пам’яті Героїв Небесної Сотні, згадуючи найтрагічніші дні масових розстрілів протестувальників під час Революції Гідності 2013–2014 років. Пам’ятний день встановлено указом Президента України 11 лютого 2015 року з метою увічнення великої людської, громадянської і національної відваги та самовідданості, сили духу і стійкості громадян, завдяки яким змінено хід історії нашої держави, гідного вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні. 

Цьогоріч вдесяте Україна вшановує пам’ять Героїв Небесної Сотні. Вдесяте в умовах війни з росією. Нині маємо десятки тисяч загиблих від російської зброї…

Саме 20 лютого 2014 року у центрі  Києва загинуло найбільше людей – 48. Їх разом з іншими 54 загиблими та смертельно пораненими учасниками мирних протестів упродовж зими 2013–2014 років і п’ятьма активістами Майдану, які загинули навесні 2014 року за демократичні цінності та територіальну  цілісність України, назвали Героями Небесної Сотні.

Цього дня у Межовій,  біля пам’ятника Героям Небесної сотні відбувся  мітинг-реквієм «Залишаємося гідними своїх Героїв».

Тут зібралися жителі селища, представники установ та організацій громади, щоб в скорботі схилити  голови перед пам’яттю людей різного віку, яких було вбито у мирний, цивілізований час ХХІ століття. Наймолодшому з Героїв, Назарію Войтовичу, було 17 років, найстаршому, Іванові Наконечному, – 82 роки. Зі 107 Героїв Небесної Сотні – три жінки: Антоніна Дворянець, Ольга Бура та Людмила Шеремет.

– Сьогодні ми розуміємо,  що Герої Небесної Сотні, без перебільшення, стали першими жертвами російсько- української війни.

Так, вони були звичайними людьми. Але стали Героями!  І в останню мить віддали найдорожче – своє життя. За нас віддали. Аби ми жили… – відзначили ведучі заходу, – Потім антитерористична операція…. 24 лютого 2022-го відкритий воєнний напад росії…

Тож цього дня ми вшановуємо пам’ять всіх українців протистоянні з російським агресором. Усіх, кого ми втратили через вторгнення росії. Через терор, розв’язаний окупантами…

Саме Героям Майдану, Героям АТО, Воїнам-Захисникам сьогодення, які загинули за світле майбутнє України, мирним жителям, які полягли в неоголошеній війні було присвячено скорботну мовчання.

На знак пам’яті про Героїв, які поклали свої життя за Свободу та Гідність нашої держави учасники мітингу  поклали квіти до пам’ятного знаку.