Здавали кров та підтримували ЗСУ. У Межівській громаді відбулась чергова донорська акція
20 лютого (у День пам’яті Героїв Небесної Сотні) у Межовій працювала Дніпропетровська обласна станція переливання крові.
Традиційно, допомагали їм і межівські медики – Центральної лікарні та Центру первинної медико-санітарної допомоги.
За підсумками напруженого робочого дня кров здали понад 50 донорів, серед них… і наші Захисники.
Приємно відзначити, що з початку повномасштабного вторгнення російських окупантів в Україну – до цієї благородної справи долучається все більше і більше співвітчизників.
Цього дня кров здавали жителі Межівської громади, організовано прибула делегація з Новопавлівської СТГ, зустрічали і донорів зі Слов’янської сільської громади.
Тобто, бажаючих – вистачало, а до черги постійно приєднувались все нові і нові донори…
Як відзначають представники виїзної бригади, кількість охочих стати донорами на Дніпропетровщині з початку повномасштабної війни дійсно зросла і досить суттєво.
Станція переливання, практично, кожного дня здійснює виїзди по території області. Українці активно здають кров, аби допомогти врятувати життя поранених захисників.
Серед донорів Межівщини, як завжди, можна було помітити чимало досвідчених (40 років донорського стажу та понад 100 кроводач), але вистачало й тих, хто прийшов уперше.
Фахівці відзначають, що стандартний об’єм однієї кроводачі – 450 мл.
Як стати донором?
Донором крові чи плазми може стати кожен здоровий громадянин України у віці від 18 років, бажано вагою не менше 50 кг. Останнє не відіграє суттєвої ролі, головне, щоб дозволяв стан здоров’я.
Верхня вікова межа швидше умовна – 60 років, але, якщо нема протипоказань і гарне самопочуття, то можна й довше…
Щоб стати донором крові, треба звернутися до найближчої станції переливання крові, центру крові чи місцевого закладу охорони здоров’я. Із собою обов’язково треба мати документ, що посвідчує особу.
Перед процедурою обов’язковими є співбесіда з лікарем, медичний огляд і, відповідно, довідка про відсутність протипоказань.
«За добу до процедури треба їсти легку їжу та не вживати алкоголь. “Не мати серйозних хронічних захворювань, не хворіти в минулому інфекційними захворюваннями, такими як гепатит B, гепатит C, шкірні, венерологічні захворювання, а також до великого переліку маємо бронхіальну астму, інфаркти міокарда, інсульти”, – говорять фахівці.