Допомога і захист від домашного насильства

Ситуація у світі, та й зокрема в Україні, стосовно здійснення домашнього насильства під час карантину набуває небезпечних обертів. Кількість звернень щодо випадків домашнього терору дедалі зростає у порівнянні з попередніми місяцями.

Така ситуація зумовлюється тим, що люди перебувають у чотирьох стінах, відчувають додатковий стрес через вимушену ситуацію і схильні до агресії саме ті, хто може використовувати ситуацію на свою користь. Саме зараз кривдники здатні збільшувати свою владу або контроль, обмежувати доступ як до матеріальних, так і до соціальних благ.

Особливо потерпають від випадків домашнього насильства діти та жінки, які найчастіше стають жертвами всіх видів насильств – фізичного, економічного, психологічного, сексуального. Побиття, примус до сексу чи згвалтування, психологічний тиск, заборона працювати тощо є найчастішими проявами насильства щодо жіночої статі. І не кожна з жінок має достатню силу духу, а то й взагалі можливість, щоб звернутися за належною кваліфікованою допомогою.

Саме тому в наш досить нелегкий час на допомогу жінкам, що страждають від домашнього насильства та насильства за ознакою статі, йдуть міжнародні організації, які сприяють спроможності слабкої статі захистити свої права у різних життєвих обставинах. Однією з таких є громадський рух «Gender Stream», що займається інформаційно-просвітницькою діяльністю, здійснює всебічну підтримку лідерства та розвиток жіночих ініціатив. А наразі в рамках здійснення проєкту психологічної підтримки в телефонному режимі організація інформує жіноцтво нашої країни про можливість надання якісної анонімної психологічної допомоги та підримки з будь-яких питань, що порушують права, волевиявлення та гідність жінки в період карантину.

Отож, шановні мешканки Межівської ОТГ, якщо існує потреба у наданні такої допомоги,
ви завжди можете звернутися за телефоном анонімної «гарячої лінії» «Gender Stream»

0-800-505-085

(безкоштовно, з мобільного телефону, по будніх днях)