На шляхах краєзнавчих…

Не затухає творчий інтерес наших краєзнавців до вивчення ріднокраю. Днями відбулася презентація чергового, п’ятого альманаху „Покровський літописець” в м. Покровську (на базі місцевого музею). Автори – члени добре знаного на Межівщині громадського об’єднання „Спадщина” – не рідкі гості на наших зібраннях.

Валерій Кордюков – лікар та історик, автор не однієї книги про село Гришине, рідну Великомихайлівку, нашу славну річку Вовчу, інші річки регіону. Нещодавно він видав ще одну цікаву збірку про свій родовід, переселенців (наших земляків) до Сибіру, про рідню легендарного Ф. Щуся.

Нерідкими гостями на наших зібраннях є серйозний історик Петро Гайворонський, літературознавець Володимир Алтухов та ін.

Цікаими розвідками про шахти і залізниці сусіднього Донбасу, наші маленькі станції радує Павло Білицький (див. у Фейсбуці). Це все співавтори і наших спільних межівських видань. Приміром, Любов Чорна знайомить із таємницями минувшини сусідньої Просяної чи Маломихайлівки (Див. збірник: “За сто літ” Межова, 2018.)

У нинішній осінньо-зимовий період частині межівських ентузіастів вдалося відвідати ряд музеїв, поспілкуватися з колегами – дослідниками минувшини в Покровці, Гуляйполі, Красному, Великоновоселівці, Великомихайлівці, Первомайську під Донецьком, Карловці… Сергій Ганжа, окрім цього, добрався до Харківщини, відвідав музей І.Рєпіна, організовує поїздку у Петриківку…

 

Під час подорожей дізналися багато про історію навколишніх місць; хазяйни були раді нашим дарункам – виданням про письменників-земляків, махновський селянський рух тощо.

Застали копітку роботу колег по реставрації музею барона М. Корфа і С. Прокоф’єва (міський Покровський краєзнавчий), по оновленню старих експозицій (краєзавчі музеї Покровська та Великомихайлівки). Без цього зазвичай музеї вмирають.

У перспективних планах на весну нинішнього року є необхідність зібратися й обговорити наші маленькі напрацювання, відвідати Добропільщину та Петропавлівщину, освоїти спільний туристичний маршрут з м. Покровськ до сіл Крутоярівка, Слов’янка, Новопавлівка, взяти участь в зібраннях сусідньої „Спадщини”. Є у нас цікаві надбання по історії сіл, унікальні неопубліковані спогади земляків-фронтовиків. Є також публікації-спогади, видані за межами району – з ними теж треба знайомити земляків.

Петро БАБЕЦЬ