Профтехосвіта – основа майбутнього України!

Цього року в Україні відзначається ювілейна дата – 80-річчя з дня створення державної системи професійно-технічної освіти, яка пройшла великий і непростий шлях. Безперечно, лише завдяки своїм робітникам вона реформувалася, вистояла і успішно розвивається сьогодні.

З нагоди цієї дати в ДПТНЗ «Межівське ПТУ» пройшла інформаційна година «Профтехосвіта – основа майбутнього України». Ведучі Іванцова Ілона і Калинюк Дарія розповіли про етапи розвитку системи ПТО в Україні, а також історію утворення Межівського ПТУ, яка бере початок у 1901 р. Ми згадали наших славетних ветеранів педагогічної праці, чиї палкі серця і душі, надзвичайна закоханість у свою справу ще відлунюють у стінах нашого училища. Розповіли про людей, які пропрацювали тут більше 20 років, і сьогодні продовжують навчати і готувати вихованців до життя, створюють імідж профтехучилища в районі та області, несуть естафету трудової кузні кадрів для сільського господарства регіону.

Минають роки, відлітають у вічність… Лише спогади повертають нас до тих, кого вже немає, але вони залишили після себе добру і світлу пам’ять, виховали не одне покоління, якими ми сьогодні пишаємося. Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять тих, кого немає вже з нами поруч.

Та життя продовжується. Залишаючи училище, випускники через деякий час знову повертаються, аби навчати нових учнів чи привести сюди своїх дітей. У нас працюють родинні династії: Коваленко, Жовтяник, Мелешко.

Прозвучали розповіді про видатних працівників навчального закладу: Заслуженого психолога народної освіти, економіста сільськогосподарського виробництва, інженера-механіка, колишнього директора Володимира Онисимовича Попова; людину, яка прославила Межівщину не лише в Україні, а й далеко за її межами, колишнього нашого учня, керівника відомого гуртка аерокосмічного моделювання клубу «Ровесник» СПТУ №76, – Олександра Івановича Чистиченка.

З вітальним словом до присутніх звернулася заступник директора з НВР Осьмуха Г.О. Вона зазначила, що МПТУ – один із найстаріших закладів профтехосвіти Дніпропетровщини. Межівська школа механізації сільського господарства запрацювала відразу після звільнення Межівського району від нацистських загарбників – з 20 жовтня 1943 року. І відтоді більше 22 тисяч слухачів пройшли професійне навчання в стінах навчального закладу за різними професіями. Галина Олександрівна закликала першокурсників берегти і примножувати славні традиції Межівського ПТУ.

Під час заходу панувала тепла, невимушена, доброзичлива атмосфера, багато було сказано приємних та проникливих слів, подаровано щирих посмішок.

Згадали прекрасні слова методиста НМЦ ПТО Гуткіної Е.Д. «…Юнь щедро ділиться своїм бажанням жити, любити, працювати з повною самовіддачею. Це захоплює, і хочеться вірити в прекрасне, заможне, стабільне майбутнє. І є сподівання на те, що професійно – технічна освіта, яка для всіх нас є країною Творчості, Праці і Добра, допоможе наблизити це майбутнє…» .

У читальному залі бібліотеки було оформлено виставку «80 років Профтехосвіти», де відвідувачі могли познайомитися з тематичними матеріалами з нагоди ювілейної дати.

Життя невпинно рухається вперед, з’являються нові потреби та спеціальності. Саме завдяки професійній освіті підвищується інтерес до робітничих професій, а реальні практичні навички і знання по-справжньому допомагають у житті. Ми вдячні усім, чия доля пов’язана з нашим навчальним закладом, хто творив і творить його історію.

З нагоди 80-річного ювілею вітаємо всіх зі святом. Бажаємо довгих років плідної праці, творчої наснаги, енергії, молодості та процвітання!

Валентина ЧЕХУТА,
бібліотекар