Щира вдячність справжнім професіоналам, лікарям від Бога!

Напередодні Нового року до редакції «Межівського меридіана» надійшов лист-подяка від мешканця с. Новотроїцьке Преображенського старостинського округу Межівської СТГ Володимира Івановича Белименка. У ньому він прохав привітати з новорічними святами та щиро подякувати за високий професіоналізм і добротворення лікарям-хірургам ЗЕМЛЯНСЬКОМУ Євгенію Івановичу та САМОТУЗІ Валерію Денисовичу (Межівська ЦРЛ).

У короткому листі Володимир Іванович відзначає, що ці Лікарі з великої літери у 2020 році врятували життя його сину Юрію.

Ми, звичайно, дякуємо і вітаємо від імені автора листа цих лікарів. Але, разом із тим, нас надзвичайно зацікавив даний випадок, тому ми вирішили звернутися за коментарем до одного з винуватців подяки – лікаря-хірурга Межівської центральної лікарні Валерія Денисовича САМОТУГИ.

Він був приємно здивований і ось, що розповів про ту подію. Але не тільки:

– Якщо говорити про подяку – дуже приємно. Але я більше переадресував би її завідуючому відділенням торакальної хірургії 16-ї лікарні м. Дніпро Євгенію Івановичу Землянському.

Це взагалі для мене, як хірурга, дуже важлива тема. Скажу чесно, я радий, що внаслідок надання невідкладної допомоги мешканцям Межівщини по лінії санавіації врятовано не одне життя та збережене здоров’я наших земляків.

Згаданий у листі випадок запам’ятався добре… Наприкінці листопада 2020 року (якщо не помиляюся, 30-го числа) швидка допомога доставила хворого з ножовим пораненням шиї, загальної сонної артерії, межистіння та легені.

Тоді після телефонної розмови із завідуючим торакальним відділенням 16-ї лікарні м. Дніпро Землянським Є.І. (о 4-й ранку, на хвилинку), він прибув дуже оперативно (враховуючи відстань до обласного центру). Була проведена надзвичайно складана операція, врятоване життя молодого чоловіка Белименка Ю. В., який, наскільки мені відомо, зараз працює механізатором.

Якщо вже згадувати про добрі справи (посміхається), то подібний випадок був також у березні 2021-го – ножове поранення грудної клітки. І знову на допомогу прибув Землянський, і знову складна операція, і знову врятоване життя… А ще раніше (років 5-7 тому) ножове поранення серця зовсім молодого межівчанина. Євген Іванович і тут врятував життя…

Тобто подяка приємна, але вона повертає нас, а насамперед лікарів сільської місцевості, до теми зв’язків із провідними спеціалістами області. Як бачите, залишаються ще поодинокі випадки такої співпраці як в практичній, так і в консультативній формі. Але сьогодні це вже, як правило, добра воля,
небайдужість цих фахівців високого рівня до чужої біди.

Я пригадую далекі 70-і роки минулого століття, коли сільській медицині приділялася велика увага і така співпраця була нормою. Підтримувалися тісні зв’язки з кураторами обласних медичних закладів. Упевнений, населення району з пошаною згадує провідних спеціалістів – хірургів, анестезіологів, які надавали невідкладну допомогу по лінії санавіації. Це професори Бондаренко М.М., Бондар М.І., Кутовий О.Б., а також провідні спеціалісти Кравченко К.В., Будюк О.В., Портнов В.М., Петренко Ю.С., Царьов В.О., Землянський Є.І., Карпенко С.І. та інші.

Тож користуючись нагодою, хотілося б у свою чергу передати велику подяку колегам-хірургам, насамперед від вдячних мешканців Межівщини та побажати їм всього найкращого. Нехай вам щастить, дорогі колеги!