В тридцяту річницю нашої Незалежності

У погожі вересневі дні в Києві відмічалося століття американської місіонерської місії в Україні (1921р.). Гості з далекої Америки завітали і до нас, у Межову. Завдяки їх спонсорській допомозі, за коротко рекордні строки (9 місяців) було збудовано сучасно облаштоване приміщення церкви “Голос надії”. Добродії Володимир та Віктор з дружинами побували у нас сімнадцять років тому, спілкувалися з тодішніми керівниками району, були свідками Помаранчевої революції на Межівщині.

Пан Володимир займається у себе на батьківщині перевізним бізнесом – “дальнобійник”. Його спогади перекладав українською пастор Віктор, який, як і його дружина Ірина, українці-волиняни, багато років мешкають у Сакраменто. Тож гості добре зрозуміють вірші про українську Незалежність, вміщені у невеличкій збірочці “ЛСМ” під назвою “Свято, поезія, пісня. (До тридцятиріччя Незалежності України) 25.08.2021 р.”, яку ми подарували їм на згадку.

Між іншим зауважу, що це вже треті (недержавні) відвідини Межівської землі гостями з-за океану в нинішньому році (про це повідомляв “Межівський меридіан”). А по області збудовано чотири таких будинки, як у Межовій.

Пастор В. Федорук висловив щиру подяку за моральну і матеріальну підтримку громадянам США, а гості були у захваті від співу місцевого хору.

Показово, що в розмовах на зустрічі наголошвалось і на тому, що підтримка української діаспори відбувалася в не найкращі для економіки США роки. В ці нелегкі “короновірусні” часи безробітними стали понад 30 мільйонів американців! Для інформації варто згадати, що в ці лихі ковід-роки через всілякі обмеження закрилося понад сто тисяч ресторанів та кав’ярень.

Щодо американо-українських відносин останніх років, варто згадати Фонд “Душа України”, який “є значущою і представницькою організацією серед благодійних фондів, що займаються питаннями світової культури і мистецтва”.

Засновник фонду – американський художник і філантроп українського походження із старовинного козацького роду Сергій Мельникофф, відомий у фотомистецтві під псевдонімом “MFF”. За свою подвижницьку і просвітницьку діяльність д-р Мельникофф був удостоєний низки високих урядових і релігійних нагород.

Американське представництво фонду The Soul of Ukraine Foundation.Inc., активно співпрацює з урядовими інститутами і державними організаціями, є членом Національної асоціації генеральних підрядників Уряду США. Фонду надано право брати участь у системі розподілу американських федеральних грантів.

Як міжнародна благодійна організація, що прагне до ідеалів гуманізму і просвітництва, фонд “Душа України” отримує підтримку від таких світових знаменитостей, як Арнольд Шварценеггер, американський сенатор Джон Маккейн, Стівен Спілберг, Джеймс Камерон і інших видатних представників нашого часу.

Місія фонду – створення виразного обличчя України в родині світової спільноти.

У лютому 2021 року ми стали свідками інаугурації американського Президента Дж. Байдена. Українські літературні кола оголосили своєрідний конкурс на кращий переклад українською “Поезії-звернення” американки Аманди Горман.

Спробував сили у цій царині і я (було 138 перекладів). Окрім цього написав вірш “На дєрєвню Байдену”.

Петро МЕЖІВСЬКИЙ,
смт Межова