Вони обрали професію вчителя

Молодий учитель… Молодий спеціаліст… Романтика… Мрії… Найкращі задуми. Ідучи працювати у школу, вони ще глибоко не осмислюють ті великі і відповідальні завдання, покладені на вчителя, всю складність професії педагога. Адже батьки, держава довіряють їм найцінніший скарб – дитину, свою надію, своє майбутнє.

Сучасний вчитель-початківець навчатиме і виховуватиме кілька поколінь учнів. А це вимагатиме постійної творчості, величезної душевної щедрості і найголовніше – любові до дітей. Успішна професійна діяльність молодих учителів значною мірою залежить від того, в який колектив вони потрапили, як їх зустріли, які умови праці створили, якою турботою їх оточили, яку надають методичну допомогу, як стимулюватимуть до вияву ініціативи, творчості.

У нашій освітянській сім’ї працюють початківці Чаус Т.В., Пупченко К.О., Щобак А.Ю. та математик Черевань Є.О., які не побоялись обрати професію вчителя.

Наші молоді спеціалісти легко могли б загубитися у бурхливому шкільному морі, якби їх не зустріли і не підтримали турботливі руки старших колег. Наставником молодих вчителів початкових класів стала Філіпова Валентина Іванівна – учитель вищої категорії з 40-річним стажем, керівник ШПЦК початкових класів, учитель зі 100-відсотковою виконавською дисципліною. Молоді спеціалісти прислухаються до порад старших колег, відвідують їхні уроки і вже сьогодні намагаються працювати краще за них.

Любі колеги! Ви – наша надійна зміна. Майбутнє людства сидить сьогодні за партою і з надією заглядає у ваші очі… Воно таке боязке, вразливе і щире. Воно переконане, що школа – це рідний дім, де всі навчаються, поважають одне одного, бережуть і шанують.

Як ми навчимо і виховаємо наших дітей сьогодні – таким і буде наше суспільство завтра. Саме ми визначаємо, що любитимуть, чим будуть захоплюватися, чим пишатися, чому радітимуть і що буде турбувати їх у майбутньому.

Школа – це заклад, до якого пам’ять дитини повертається протягом усього життя. Ці роки просто так не забуваються – бо майбутнє в руках учителя, у ваших руках, шановні колеги! Тож бажаю вам, щоб діти, яких ви навчаєте, йшли до школи за знаннями, за наукою, за щастям, за добром.

Творчих вам здобутків на обраній вами педагогічній ниві!

Валентина СИДОРЕНКО,
директор КЗО «Володимирівська ЗШ І-ІІІ ступенів»
Межівської селищної ради».