Вибір професії – важливий крок у житті!

…У дитинстві з багатьох іграшок вибираємо найулюбленішу, в школі віддаємо перевагу найцікавішим, на наш погляд, предметам… Обираємо товаришів, друзів, коханих. І в основі вибору кожного з нас свої критерії, своє уявлення про добро і зло, честь і безчестя, правду і кривду.

У кожної людини є свобода вибору. Вибір існує щоденно, щохвилини. Різний за своєю серйозністю. Неоднаковий за своїми наслідками.

Одним із найважливіших кроків у житті є вибір професії. Адже займатися тим, що тебе цікавить, приносить радість, – одна з умов відчуття життєвої повноцінності.

Прагнення «знайти себе», стати «самим собою», індивідуальністю – неодмінна ознака юності.

Профорієнтаційна робота – це робота з учнями щодо озброєння підлітків визначеною сукупністю знань про соціально-економічні і психофізіологічні особливості різних професій, умов правильного вибору однієї з них, інформації про канали працевлаштування, вимог до прийому на роботу і т.д. Це напрям роботи, в якому систематизуються відомості про зміст та перспективи сучасних професій, форми й умови оволодіння різними спеціальностями, стан та потреби ринку праці.

З однією із сучасних професій учнів 11 класу Володимирівської ЗШ (за сумісництвом джур рою «Золотий Лев»),  ознайомив дільничний  офіцер поліції Межівської ОТГ Дуб Микола Юрійович. Він розповів вихованцям якою є робота поліцейського і яку значимість для суспільства вона має. Але в свою чергу наголосив, що професія правоохоронця  хоч і одна з найпочесніших у світі, та отримати диплом – це ще не все. Необхідно стати справжнім фахівцем своєї справи. Ця професія потребує від людини знань, умінь, навичок, мужності, сили волі, толерантності та людяності, якісної фізичної підготовки.

Також продемонстрував дітям екіпіровку поліцейського та спеціальні засоби, які працівники поліції можуть використовувати для виконання своїх повноважень. Заняття мало не тільки лекційний характер. Джури мали змогу приміряти поліцейський бронежилет і тактичний пояс зі спецзасобами і на практиці відчути частинку роботи працівника поліції,  відпрацювавши прийоми поверхневої перевірки особи з дотриманням належних правил безпеки життєдіяльності.

Луганський В.В.,

Викладач предмету «Захист України»,

КЗО «Володимирівська ЗШ І-ІІІ ст.»МСР»