Німецька вівчарка – захисник і компаньйон

Учасник трьох Чемпіонатів світу (Франція, Словенія, Австрія), призер Міжнародних змагань, кандидат в майстри спорту по багатоборству, суддя міжнародної категорії по робочих якостях собак…

Це все про нашого земляка, справжнього професіонала своєї справи, керівника Межівського районного відділення Центрального клубу власників німецької вівчарки WUSV, керівника Центру спортивно-прикладної кінології «Колізей» Едуарда ОМЕЛЬЧЕНКА.

Саме за його ініціативи та організації минулими вихідними у Межовій відбулася непересічна подія для шанувальників німецької вівчарки нашого регіону та кінологічного спорту загалом. Мова йде про досить статусні змагання або, говорячи професійною мовою кінологів, іспити собак за програмою ВН (собака-компаньйон), клубні змагання по захисному розділу (так звана «мутпроба»), а також здача первинного та пожиттєвого кьорунгу (експертиза зовнішніх характеристик собак, що є головним критерієм для використання в селекційній роботі).

Захід проходив під егідою Центрального клубу власників німецької вівчарки в Україні та області (члени Всесвітньої організації власників німецької вівчарки (WUSV). Головним суддею змагань працював знайомий нам завдяки Едуарду Омельченку віце-президент Центрального клубу власників німецької вівчарки Артем Геннадійович Северин – суддя з робочих якостей і кьормайстер. Помічником судді в захисному розділі (фігурант – умовний противник) – Якубенко Дмитро.

Іспити вже традиційно пройшли на досить високому рівні і справили величезне враження на нечисленних глядачів (карантинні обмеження).

Це і високий рівень підготовки чотириногих учасників, і чудова організація самого заходу, а також професійне суддівство.

Суддя Артем Северин нагадав присутнім, що цього року породі німецька вівчарка виповнюється вже 122 роки! А разом з тим наголосив, що далеко не кожен сільський район Дніпропетровщини, або й навіть України, може похвалитися такими фахівцями кінологічного спорту та ентузіастами, як Едуард Омельченко.

Відповідно, і змаганнями такого рівня…

Щодо іспитів, то переможцями стали вихованці Едуарда – німецькі вівчарки Нера Ласт Хатхі та Зор Ласт Хатхі, які дійсно вразили і суддів, і присутніх захисними якостями та як собаки-компаньйони…

Євген ТРАВНЕВИЙ