До роботи! Які вакансії актуальні на межівському ринку праці?

Карантин вніс поправки у всі сфери діяльності людини. Чи то робота, чи то відпочинок –  скрізь відчутні істотні зміни. Змінився під час карантину і ринок праці. Зменшилась кількість вакансій через закриття та призупинення роботи багатьох підприємств. А це означає, що збільшиться конкуренція між претендентами на робочі місця. Особливо яскраво  ці тенденції помітні в містах. А яка ж ситуація в Межовій та районі? Що пропонують роботодавці межівчанам та жителям сіл? Щоб дізнатися, який же стан справ на ринку праці Межівського району, ми промоніторили сайти, які розміщують оголошення про вакансії, а також поспілкувалися із заступником начальника відділу надання соціальних послуг у Межівському районі Павлоградського міськрайонного центру зайнятості Тамарою Антоненко.

–   Вітаю, пані Тамаро. Помітно, що робота Центру зайнятості на карантині дещо відрізняється від звичайного режиму.  Як і в решті офіційних установ – уже такі звичні  маски, рукавички, дистанція. А як Ви прокоментуєте «карантинну» ситуацію з вакансіями в районі?

–  Не зважаючи на карантин, різких стрибків у співвідношенні попит-пропозиція (вакансії-резюме) у Межівському районі немає. Звичайно, рівень безробіття зріс, але цей процес відбувався і до карантину. А кількість людей, що потребують працевлаштування, завжди більша, ніж кількість вакантних робочих місць.

Як розповіла пані Тамара, з 1 січня 2020 року на обліку у відділі надання соціальних послуг у Межівському районі Павлоградського ЦЗ перебувало 598 осіб. Станом на 25 травня кількість зареєстрованих безробітних становить 255 чоловік. Розподіл за територіальними громадами наступний:

Межівська ОТГ                      179

Новопавлівська ОТГ              39

Слов’янська сільська рада     20

Зорянська сільська рада        17

За період карантину, з 12 березня, відділом працевлаштовано 155 осіб, переважно у сільгосппідприємства району.

–  Пані Тамаро, як фахівці Центру зайнятості добирають кандидатів на певну вакансію? Існують якісь критерії чи це випадковий вибір?

–   Є таке поняття як підходяща робота. Згідно ст. 46 Закону України «Про зайнятість населення» підходящою для безробітного вважається робота, що відповідає освіті, професії (спеціальності), кваліфікації особи з урахуванням доступності транспортного обслуговування. Заробітна плата повинна бути не нижче, ніж за останнім місцем роботи.  Враховується тривалість роботи за професією (спеціальністю), кваліфікація, досвід, тривалість безробіття, а також потреба ринку праці. За певних обставин (наприклад, якщо безробітні не мають професії, або мають тривалу – більше року – перерву у трудовій діяльності) підходящою роботою також вважається участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру.

У період карантину консультації з працевлаштування безробітних проводяться в телефонному режимі. Кар’єрний радник повідомляє шукачу роботи про наявність або відсутність підходящої вакансії. Коли  підходяща робота підібрана, ми повідомляємо претендента. Якщо він дає згоду, ми узгоджуємо з роботодавцем (знову ж таки по телефону) дату і час співбесіди. І тільки після цього видаємо направлення на працевлаштування (теж не особисто, а електронною поштою).

Тамара Антоненко розповіла, що фахівці Центру зайнятості мають тісну співпрацю з роботодавцями на території району.

– Згідно ст. 50 Закону України «Про зайнятість населення» усі керівники підприємств у обов’язковому порядку подають форму звітності № 3-ПН «Інформація про попит на робочу силу (вакансії)». І ми також телефонуємо роботодавцям. Цікавимося, чи є робочі місця, повідомляємо про наявний професійно-кваліфікаційний склад безробітних. Надання роботодавцем відомостей про вакансії до служби зайнятості дає змогу спільними зусиллями вирішувати проблеми добору кадрів та працевлаштування безробітних.

–   Межівщина – край аграрний. І, певно, цей факт впливає на рівень зайнятості населення?

–   Так, звичайно. У  сільській місцевості рівень безробіття нижчий, ніж у містах, завдяки зайнятості населення у сезонних сільськогосподарських роботах. У нашій місцевості переважає саме сезонна зайнятість. З початку року найбільше укомплектовано наступних вакансій: 88 трактористів-машиністів, 40 водіїв автотранспортних засобів, 25 підсобних робітників, 10 кухарів, 4 робітника фермерських господарств, 4 бухгалтера, 6 електрогазозварників та інші. Це становить 43% від кількості осіб, що перебувають на обліку у відділі  відділу надання соціальних послуг у Межівському районі Павлоградського міськрайонного ЦЗ:

Межівська ОТГ                      123

Новопавлівська ОТГ              86

Слов’янська сільська рада     42

Зорянська сільська рада         3

Всього 254 особи

Саме тому найбільш актуальними на весняному ринку праці є вакансії від сільськогосподарських підприємств.

Як і скільки вакансій наразі актуальні в районі? Тамара Антоненко надала перелік найнеобхідніших:

Робітник фермерського господарства – 2

Водій автотранспортних засобів – 1

Головний інженер – 1

Підсобний робітник – 3

Електрогазозварювальник – 1

Бухгалтер – 2

Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва – 2

Економіст – 1

 

А що ж пропонують жителям району онлайн ресурси? Моніторинг інтернетплатформ, які розміщують вакансії, показав, що вільні робочі місця є, хоч і небагато.  До вашої уваги невелика підбірка вакансій для жителів Межової та Межівського району.

На регіональному ресурсі (Дніпро та область) «Робота. Кар’єра» тільки у травні ПП «Юлія» відкрито 9 вакансій. В основному, пропонують  роботу онлайн (менеджери, консультанти, адміністратор) із заробітною платою від 5800 грн до 7000 грн.

На сайті WORK.ua 26 травня ТОВ Дантим розмістило інформацію про одну вакансію, це торговий представник з авто у місто Павлоград. Пропонують як повну, так і неповну зайнятість, зарплату 5000 – 20000 грн. Готові надати роботу студенту. Сфера діяльності компанії – гуртова торгівля, дистрибуція, імпорт, експорт.  bs/https://www.work.ua/jo3234314/

За даними сайту MIND на платформі «OLX Робота» кількість дистанційних вакансій тільки за березень зросла на 32%. Даний ресурс пропонує вакансії у найближчих до Межової населених пунктах (прийнятна транспортна доступність):

–  У Петропавлівці мережа супермаркетів VARUS запрошує на роботу заступника управляючого. Кандитат повинен мати досвід роботи у відповідній сфері, бути комунікабельним, орієнтованим на результат. Заробітна плата – 9000 – 15000 грн.

– Ще одна торгова мережа – роздрібних магазинів «М’ясна весна» пропонує роботу продавцям м’ясо-ковбасної продукції (смт Петропавлівка та м. Першотравенськ). Графік роботи 7/7, заробітна плата від 5000 грн за 14 днів. Працевлаштування офіційне.

На онлайн ресурсі  jooble зібрано кілька вакансій для Межової та району з інших сайтів оголошень:

–  АТ «ДНІПРОПЕТРОВСЬКГАЗ» на постійну роботу потрібен кур’єр. П’ятиденний робочий тиждень, оптимальні умови праці. Заробітна плата складає 4723 грн (основна – 4173 грн).

– Потрібна няня для дитини чотирьох років. Повна зайнятість, графік роботи 5/2. Заробітна плата 8000 грн, плюс оплата харчування та проїзду. Вимоги до кандидата: порядність, відповідальність, доброта та любов до дітей. В обов’язки входить супровід дитини на заняття в спортивні секції, прогулянки, приготування їжі для дитини, формування культурно-гігєнічних навиків.

–  Також шукають покоївку для прибирання житлового приміщення. Вимоги до кандидата: сумлінність, відповідальність, охайність. Гарантія своєчасної оплати праці (9000 грн), харчування і проїзд теж оплачує роботодавець. Робота на повну зайнятість.

Можливо, для когось підійде і така вакансія як складальник біжутерії. Інформація про неї розміщена на сайті компанії Handmade-Expo. Щоб не орендувати склади і не наймати співробітників на локальні об’єкти, керівництво компанії вирішило частину виробництва перерозподілити на тих, хто готовий працювати вдома. Зважаючи на кризу, це економія витрат і можливість допомогти людям, які залишилися без роботи в період пандемії COVID-19.

Що ж у підсумку? Не зважаючи на наслідки карантинних обмежень, затребуваними залишаються вакансії для представників робітничих професій, технічних спеціалістів та робітників з інструментами. Є потреба в кур’єрах, водіях. Збільшилася кількість робочих місць для роботи дистанційно. Представники творчих професій можуть просувати свій продукт онлайн. А торгівля онлайн зараз у розквіті.

Антоніна ТАРАСЕНКО