На сесії селищної ради…

Перше засідання у новій сесійній залі, і перша відео трансляція сесії. А загалом, понад 5 годин напруженої роботи та 36 розглянутих питань, серед яких звіт офіцера громади, звіти про виконання ряду селищних програм та багато іншого.

Минулого вівторка відбулася четверта сесія Межівської селищної ради VIII скликання…

…Як і передбачалося, під час розгляду першого питання, одноголосним рішенням було внесено зміни до Регламенту Межівської селищної ради. Відтепер і надалі засідання сесій проходитимуть у сесійній залі за адресою: вул. Грушевського, 5. (будівля колишньої Межівської районної ради).

Звітну сесію можна вважати знаковою і з точки зору забезпечення відкритості та прозорості у діяльності селищної ради та її виконавчих органів. Уперше було проведено онлайн-трансляцію засідання сесії за допомогою відповідної відео-, аудіо- та підсилюючої звукової апаратури, мікрофонів тощо. За інформацією спеціалістів, які забезпечували трансляцію – її переглянули понад 350 чоловік!

Одним з ключових питань депутати заслухали звіт поліцейського офіцера Межівської громади за рік роботи. Доповідав старший лейтенант Микола Дуб.

Зокрема він повідомив, що за звітний період на території Межівської ТГ зареєстровано 210 повідомлень про вчинені кримінальні правопорушення, з них: 101 випадок – це крадіжки (з обвинувальним актом – 27, не розкриті – 74); 69 – легкі тілесні ушкодження; 31 – шахрайство; 9 випадків незаконного поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами; 5 випадків незаконного випилу лісових насаджень; 22 випадки незаконного зберігання наркотичних речовин та ін.

Щодо адміністративних стягнень, то насамперед вони накладалися за такими статтями, як невиконання батьками, або особами, що їх замінюють, обов’язків по вихованню дітей, вчинення домашнього насильства, в т. ч. – повторно; порушення правил благоустрою; порушення правил торгівлі; порушення правил карантину; дрібне хуліганство; куріння в невстановленому місці та поява у громадському місці у стані сп’яніння – всього 68 протоколів по лінії громадської безпеки та 21 постанова – у сфері порушень безпеки дорожнього руху.

У першому блоці питань також було представлено та взято до відома звіти про виконання цілого ряду селищних Програм, зокрема: селищних комплексних Програм розвитку освіти, культури, соціального захисту, Програм фінансової підтримки медичних закладів громади первинної та вторинної ланок, Програм фінансової підтримки комунальних підприємств селищної ради; Програм з профілактики злочинності, запобігання виникнення надзвичайних ситуацій, мобілізаційної підготовки, розвитку фізичної культури та спорту, захисту прав дітей та розвитку сімейних форм виховання і т.ін.

Доповідали керівники управлінь, відділів, комунальних установ Межівської СТГ, при цьому кожна доповідь супроводжувалася змістовною презентацією.

Під час доповіді по виконанню селищної Програми запобігання виникненню надзвичайних ситуацій та забезпечення пожежної безпеки на території громади (доповідав начальник 59 ДПРЧ РС ГУДС НС у Дніпропетровській області Сергій Лисенко) було озвучено необхідність придбання нових сучасних засобів індивідуального захисту органів дихання (Dräger), які мають підняти на новий рівень захист самих рятівників та збільшити можливості роботи в екстремальних умовах.

На звітній сесії затверджено співфінансування поточного середнього ремонту автомобільної дороги Т 04-06 Гаврилівка-Межова-Покровськ (окремими ділянками) загальною протяжністю 53,383 км, в частині виготовлення проєктно-кошторисної документації, за рахунок коштів бюджету Межівської селищної територіальної громади на 2021 рік у сумі 200 тис. грн.

Збільшено планові призначення на Програму з благоустрою в частині вирішення болючого питання з безпритульними тваринами (стерилізація, профілактика). З метою забезпечення відлову та стерилізації безпритульних тварин на 2021-2023 роки – передбачено 150 тисяч гривень. З них – 50 тис. грн – на 2021 рік. Від депутатів надійшов ряд пропозицій щодо алгоритмів вирішення цієї проблеми – безумовно актуальної для населених пунктів громади.

Завершували сесію, після перерви, земельні питання…

І, звичайно ж, поздоровлення депутатам-іменинникам. Саме 16 березня день народження відзначав депутат Валерій Миколайович Василенко.

Власна інформація «Межівського меридіана»