Події, що змінили історію України, змінили нас…

…21 листопада Україна вшосте відзначає День Гідності та Свободи.

Саме цими днями в Україні розпочалися Помаранчева революція 2004 року та Революція гідності 2013 року. Ці події змінили історію нашої країни, змінили і нас…

Найтрагічнішою стала для українців боротьба за справедливість, що почалася рівно 6 років тому з Євромайдану.  Згодом ця акція перетвориться в Революцію гідності та свободи.

Українців об’єднала мрія про євроінтеграцію…

21 листопада, після того, як уряд країни зупинив підготовку до підписання угоди з Євросоюзом, на Майдані Незалежності почали збиратися люди. Протест у центрі столиці назвали Євромайданом, а найбільш активними його учасниками стали студенти. Ще через кілька днів мирна акція серед ночі перетвориться на жорстоке побиття.

На підтримку постраждалих одразу вийшли тисячі розгніваних киян, а першого грудня центральна площа столиці перетвориться на живе море – із сотень тисяч мітингувальників.

18 лютого 2014 року стало початком найтрагічнішого етапу Революції гідності.

Протягом трьох днів у центрі столиці загинули більше як сто людей та більше як тисяча – отримали поранення. Революція гідності та свободи стала однією з найтрагічніших сторінок в історії сучасної України, але назавжди змінила країну та українців.

Під час заходів до Дня Гідності та Свободи у Києві Президент Володимир Зеленський закликав громадян до єдності, щоб разом побудувати нову Україну.

«День Гідності та Свободи – особливий для кожного з нас. Він пов’язаний з початком двох революцій, коли голоси мільйонів громадян злилися в єдиний голос нації, щоб твердо сказати: українці хочуть і будуть жити у вільній, демократичній і квітучій державі. Гідність і свобода – невід’ємні складові нашої ДНК. Саме тому українці не на словах знають, як захищати свою гідність і виборювати свободу на барикадах», – зазначив Президент.

…Меморіальні, урочисті та культурно-мистецькі заходи, присвячені Дню Гідності та Свободи відбулися  в усіх куточках Межівщини: у навчальних закладах, бібліотеках, будинках культури…

…У цей день біля пам’ятника Героям Небесної сотні та Героям АТО – у центрі нашого селища пройшов урочистий мітинг під гаслом «Збережемо гідність і свободу українського народу», у якому  взяли участь колективи установ, підприємств організацій Межової, жителі та гості селища

 

Скорботною хвилиною мовчання присутні згадали наших земляків, які загинули під час проведення антитерористичної операції: солдата Андрія Шульгу, солдата Олега Кулиненка,  старшого сержанта Сергія  Сидоренка, солдата Віталія Чаплигу.

На знак пам’яті про Героїв, які пожертвували свої життя за Свободу та Гідність нашої держави межівчани поклали квіти до пам’ятного знаку Героям Небесної сотні та Героям АТО.