Покращуємо та вдосконалюємо роботу медичних закладів Межівської селищної громади

В умовах кардинальних змін в медицині, закріплених на законодавчому рівні, прикладаємо максимум зусиль для подолання викликів та труднощів, пов’язаних з діяльністю закладів охорони здоров’я в рамках нової медичної системи. Наша ціль – зберегти та покращити заклади медицини, удосконалити їх роботу.

Основною з умов ефективної збалансованої системи надання медичної допомоги населенню є розширення матеріально-технічної бази закладів, забезпечення сучасним обладнанням та засобами індивідуального захисту пацієнтів і медичних працівників. Матеріально-технічне забезпечення дає змогу медичним закладам розширити перелік та обсяги медичних послуг, покращити їх якість.

Нижче коротко, мовою цифр, спробую довести інформацію щодо роботи виконавчих органів Межівської селищної ради на чолі із селищним головою Володимиром ЗРАЖЕВСЬКИМ щодо залучення коштів на розвиток матеріально-технічної бази закладів охорони здоров’я селищної громади з різних джерел фінансування, яка проведена у 2020 році.

На придбання медичного обладнання направлені кошти в сумі 2 275,8 тис. грн., в т.ч. кошти державного бюджету – 562,9 тис. грн., кошти селищного бюджету – 1 712,9 тис. грн. За рахунок вищезазначених коштів придбано:

 • відеоендоскопічну систему;
 • аналізатор біохімічний в комплекті з набором реагентів;
 • коагулометр 4 канальний напівавтоматичний з набором реагентів;
 • комп’ютерне обладнання (4 комп’ютери);
 • комплект із відео системи і гістероскопів;
 • портативний відеоларингоскоп VL3R – 1 шт;
 • кисневий концентратор «Біомед» JAY – 10» – 2 шт.;
 • ліжко лікарняне з електричним приводом 5 -ти функціональне;
 • пульсоксиметр – 1 шт;
 • система моніторингу фізіологічних показників 1 шт.;
 • система моніторингу фізіологічних показників з модулем капнографії.

За рахунок коштів обласного бюджету розпочато роботи по будівництву АЗПСМ в с. Іванівка кошторисною вартістю 12 057,4 тис.грн. та в с. Веселе кошторисною вартістю 12 939,3 тис.грн.

Господарським способом під керівництвом керівника закладу ТОКАРЯ Ю.С. проводиться ремонт інфекційного відділення центральної лікарні, з селищного бюджету виділено кошти на закупівлю матеріалів для ремонту на суму близько 200,0 тис.грн. Завдяки тому, що ремонт проводиться власними силами економія коштів склала біля 100,0 тис.грн.

На закупівлю оргтехніки для медичних закладів, заміну вікон на пластикові, придбання холодильників для зберігання вакцини, облаштування пандусів та поточний ремонт дверей гаражів, створення безпеки для медичних працівників в умовах пандемії з селищного бюджету направлені кошти в сумі 220,9 тис.грн.

З метою створення умов для роботи медичних працівників під час коронавірусної хвороби направлено кошти спонсорів у сумі 111,0 тис.грн., в т.ч. за рахунок сільськогосподарських підприємств – 67,5 тис. грн., благодійних фондів та організацій – 43,5 тис.грн.

На виконання умов Меморандуму про співпрацю між Німецьким товариством міжнародного співробітництва GIZ у рамках проєкту «Зміцнення ресурсів для сталого розвитку приймаючих громад на сході України» в особі директора проєкту Майка МАТТЕСА та виконавчим комітетом Межівської селищної ради в особі Селищного голови Володимира ЗРАЖЕВСЬКОГО, підписаного у минулому році, придбано за кошти проєкту та отримано у грудні поточного року для медичних закладів обладнання та матеріали на загальну суму 451,7 тис.грн.

Таким чином, на відновлення матеріально – технічної бази та капітальні видатки закладів охорони здоров’я селищної громади у 2020 році направлено 3259,4 тис.грн., в тому числі:

 • Державний бюджет – 562,9 тис.грн.;
 • Селищний бюджет – 2 133,8 тис.грн.;
 • Кошти міжнародної технічної допомоги – 451,7 тис.грн.;
 • Спонсорські та благодійні внески – 111,0 тис.грн.

Наразі центральна лікарня надає послуги за трьома пакетами медичних послуг, завдяки проведеній роботі закладом заплановано укладення договору з НСЗУ у 2021 році на 7 пакетів медичних послуг, що дасть змогу залучити значний додатковий ресурс для забезпечення життєдіяльності лікарні та покращення надання медичних послуг.

Слід зауважити, що фінансування поточної діяльності закладів охорони здоров’я, яке відповідно до законодавства відноситься до видатків місцевих бюджетів, здійснювалось на протязі 2020 року на умовах міжмуніципального співробітництва громад Межівського району шляхом передачі міжбюджетних трансфертів до селищного бюджету Межівської селищної ради. Так, на поточні видатки медичних закладів у 2020 році, окрім вищезазначених, направлено кошти в сумі 5 325,6 тис.грн., в т.ч.:

 • Селищний бюджет Межівської селищної ради – 3706,0 тис.грн.;
 • Районний бюджет – 715,1 тис.грн.;
 • Сільський бюджет Новопавлівської сільської ради – 904,5 тис.грн.

За рахунок вказаних коштів здійснювались видатки на заробітну плату окремим категоріям медичних працівників, оплату енергоносіїв, послуг, пільгових медикаментів, продуктів харчування, предметів та матеріалів.

Зусилля місцевої влади та наших партнерів направлені на покращення якості медичних послуг та їх доступності для кожного мешканця межівщини. Напрацьовані та затверджені плани перспективного розвитку галузі охорони здоров’я на наступні 3 роки.

Віримо, що спільними зусиллями зможемо побудувати зразкову систему надання медичних послуг!

Любов ВАСИЛЕНКО,
керуючий справами виконавчого комітету Межівської селищної ради