Працює школа – живе село!

Школа – рідна домівка для кожної людини. І де б ми не жили – згадки про неї завжди з нами. На довгі роки залишаються в пам’яті щасливі моменти шкільного життя: перший раз у перший клас, шкільні свята, рідні вчителі. Особливо це стосується сільських шкіл, де живе своя особлива, неповторна атмосфера.

Повною мірою це стосується і Зорянської школи І-ІІІ ступеня, де у ці дні за рахунок районного бюджету триває другий етап ремонтних робіт, зокрема реконструкція системи опалення, встановлення пожежної сигналізації і не тільки.

– Як добре живеться у школі – видно з того, чи ми справжні господарі у своїй домівці. І кожен з нас мріє, щоб у цьому домі було тепло і затишно, надійно і спокійно. Не дарма у народі говорять: “добре як у селі є школа – значить, село живе”. Так було здавна і по нинішній час. Цей затишок у школі створюють учні, вчителі, всі працівники, – говорить директор навчального закладу Захарій Л.С.

Її слова красномовно підтверджують і прибрана територія, і квітники навколо, і радісні усмішки вчителів та дітлахів, і заходи по зміцненню матеріально-технічної бази, які сьогодні проводяться. Як розповіла нам Любов Станіславівна, Зорянську школу побудували у 1965 році, а вже через рік зайшли до її затишних класів перші учні. З того часу минуло небагато, немало – 55 років!

Говорячи про матеріально-технічну базу, варто відзначити, що з року в рік силами трудового колективу за підтримки батьків, сприяння сільської ради та базового агроформування (свого часу Агрофірми «Петровського», а сьогодні «Схід Агро») школа завжди у бойовій готовності підходила до чергового навчального року. Але є фундаментальні питання, які неможливо вирішити самотужки. Для цього необхідні суттєві бюджетні асигнування, проекти і т. д.

Так, не один рік турбувала велику шкільну родину проблема зношеності системи опалення.

– Років 5 тому за підтримки нашої агрофірми та «Фонду Тігіпка» у школі було замінено вікна на нові – металопластикові. Світло стало у коридорах та класних кімнатах. Але… не тепло. Бо стара опалювальна система давала збої: пориви труб, старі батареї не гріли. Та ми чекали чуда і, нарешті, дочекалися, – розповідає директор.

Саме тому навесні 2019 року райдержадміністрацією та районною радою було прийняте рішення про розробку відділом освіти Межівської РДА, проектно-кошторисної документації на проект «Технічне переоснащення системи опалення РКЗО «Зорянська СЗШ І-ІІІ ступенів» за адресою вул. Шкільна, 16 с. Зоряне, Межівського району, Дніпропетровської області».

Далі коментує заступник голови райдержадміністрації Сергій Володимирович Богдан:

– За результатами відкритих торгів було визначено підрядну організацію (товариство з обмеженою відповідальністю «Неон» м. Дніпро), а загальна вартість робіт склала понад 2 мільйони гривень.

Враховуючи те, що такої суми у районному бюджеті не було, спочатку замінили труби та опалювальні прилади триповерхової частини будівлі школи, де знаходяться навчальні класи. Це дало змогу не зірвати опалювальний сезон 2019-2020 року. На виконання робіт були залучені також кошти районного бюджету та Зорянської сільської ради – загальна сума 1 013 706,46 грн.

Після виконаних робіт і учні, і вчителі одразу відчули ефект новітніх технологій, адже двотрубна система та регулююча арматура дали змогу більш якісно здійснити розподіл теплових потоків. Наприклад, якщо в бібліотеці раніше було +13 – то тепер +21.

Ці слова підтверджує і директор школи:

– Нарешті, минулого року розпочалися роботи по заміні опалювальної системи. Районна адміністрація, відділ (нині сектор) освіти, Зорянська сільська рада, батьки учнів, працівники школи всіляко допомагали у цьому досить-таки нелегкому процесі. Але настав кінець грудня, коли школярі сіли за парти у рідних класах, а в коридорах та кабінеттах задихало справжнє тепло…

Заступник голови райдержадміністрації Богдан С.В. також повідомив, що цього року продовжуються роботи з технічного переоснащення системи опалення Зорянської середньої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів. Зокрема, в їдальні, спортивному залі, коридорі. Проводиться монтаж радіаторів та поліпропіленових труб.

Роботи виконуються за рахунок коштів районного бюджету: на цей рік передбачено профінансувати 1 077 772, 89 грн, що дасть змогу повністю завершити об’єкт.

І знову слово директору:

– На даний момент у школі ведуться роботи по опалювальній системі – залишилося провести тепло у вестибюль, спортзал та до їдальні. Разом з опалювальною системою робили внутрішні туалети – 6 уже працюють на даний момент.

Разом з тим, у школі ведуться роботи по встановленню пожежної сигналізації. Планується також заміна вікон у шкільній їдальні, перекриття даху на вестибюлі. Одним словом – ще багато всього…

Хочеться висловити слова глибокої вдячності районному керівництву – Халимендику П.О. та Кутньому С.В., а також заступнику голови райдержадміністрації Богдану С.В., який є куратором проекту і завжди, по першому заклику, їде до нашої школи; працівникам фірми «Неон», які намагалися вкластися в строки, батькам наших учнів, і, особливо, завгоспу Труну Сергію Миколайовичу, працівнику з обслуговування Черкуну Олексію Івановичу, які докладали всіх зусиль, аби зробити рідну школу затишною.

А нашим вчителям та учням щирі слова дяки за терпіння. Але ми впоралися!

Любов Станіславівна також розповіла нам про те скільки поколінь випустили у світ стіни Зорянської школи. Серед них агрономи, комбайнери, трактористи, юристи, лікарі, вихователі, вчителі… Доля розкидала випускників у різні куточки не тільки України, а й планети.

Та все ж навіть через роки та десятиліття вони знову злітаються до свого гніздечка – рідної школи – на зустрічі випускників, і особливо приємно, коли залишають схвальні відгуки про навчальний заклад та побажання.

І це не просто слова, адже Зорянська школа сьогодні дійсно змінюється на краще…

Матеріал «Межівського меридіану»