Зміни в організації роботи відділень Укрпошти на території Межівської СТГ. Наповнення бюджету

Ці та інші питання були розглянуті на черговій оперативній нараді при Межівському селищному голові, яка відбулася 13 червня.

Як стало відомо, у рамках реформи АТ «Укрпошта» з 1 серпня у населених пунктах Межівщини, де проживає менше ніж 1,2 тис. жителів, закриються стаціонарні відділення Укрпошти. Натомість за розробленим графіком почнуть працювати так звані пересувні відділення.

Питання дійсно актуальне для жителів населених пунктів Межівської СТГ, а тому і його обговорення тривало понад годину.

З цією метою на нараду був запрошений представник Акціонерного товариства “Укрпошта”, територіальний менеджер (м. Павлоград) Лілія ЗЕМЛЯНА.

У процесі обговорення взяли участь старости округів, яких хвилювало чимало питань:

❓ Як працюватиме Укрпошта після закриття відділень у невеликих селах?

❓ Навіщо запроваджувати пересувні відділення?

❓ Яка мета реформи?

❓ У чому, власне, переваги пересувного відділення перед стаціонарним?

❓ Чи зможуть пересувні відділення доїхати до кожного двору?

❓ Як часто можна буде скористатися послугами пересувного відділення у конкретному селі?

❓ Чи встигатиме бригада обслуговувати всіх жителів села?

❓ Якщо треба буде рознести пошту, допомогти оплачувати комунальні платежі, доставити та прийняти посилки, видати пенсію, а іноді й продукти харчування?

Серед іншого Лілія Валеріївна відзначила, що пересувні відділення – життєва необхідність для села і потрібні для того, аби жителі навіть найвіддаленіших і найменших населених пунктів України отримали всі потрібні їм поштові, логістичні й фінансові послуги. Проект уже впроваджено у низці областей України і, за її словами, досить успішно.

Натомість селищний голова Володимир Зражевський підкреслив, що виконавчий комітет і старости округів підготують перелік питань із організації діяльності Укрпошти на території громади та проведуть максимально широку інформаційну кампанію серед населення.

«Межівський меридіан» готує більш детальний матеріал щодо нововведень у роботі Укрпошти, у якому опублікуємо розгорнуті відповіді на вищезгадані питання і не тільки…

Другим досить об’ємним питанням оперативної наради знову було розглянуто стан наповнення бюджету громади.

Детальний аналіз показників виконання дохідної частини бюджету Межівської селищної територіальної громади в розрізі податків та зборів за 5 місяців 2022 року, втрати бюджету, пропозиції щодо шляхів наповнення бюджету; результати проведеної роботи в даному напрямку представив фінансовий відділ Межівської селищної ради, зокрема завідувач сектору доходів та видатків бюджету Тетяна Зіненко.

Селищний голова в черговий раз наголосив, що ситуація з наповненням бюджету, відверто, складна. Серед проблемних ділянок знову прозвучали акцизний податок із роздрібної торгівлі алкогольними напоями, орендна плата юридичних осіб (насамперед за користування ділянками сільськогосподарського призначення), єдиний податок з фізичних осіб та ін. Особливо гостро обговорювали декларування доходів одноосібниками. Виявляється, ситуація має певні тенденції навіть по старостинських округах.

Очільник громади закликав суб’єкти господарювання відповідально підійти до виконання своїх податкових зобов’язань. Адже, сьогодні на території Межівської СТГ, на щастя, є можливість працювати, здійснювати господарську діяльність, отримувати прибуток від неї.

– Цілком логічно мати і зворотний зв’язок у вигляді сумлінної сплати податкових зобов’язань. Адже від цього залежить робота освітньої, медичної, соціальної сфер громади, забезпечення та утримання відповідної мережі.

На сьогодні готується відповідне звернення до суб’єктів оподаткування.