Читати – це круто! Онлайн-конкурс “Фото з книгою”

Основною тенденцією останніх років є втрата виняткової ролі читання в житті суспільства. Без читання немислима інтеграція особистості в багатонаціональну культуру. В умовах інформаційної глобалізації ослаблення інтересу до читання стає загальносвітовим явищем.  Відбувається не тільки відчуження молоді від книги, падіння загальної книжкової культури, але і втрата національних традицій книжності. Зростання числа «нечитачів», втрата інтересу до книги та читання у різних вікових та соціальних категорій вимагає пильної уваги.

Переглядаючи сторінки Фейсбука чи Інстаграма, можна зрозуміти, яка інформація цікавить молоде покоління. Сучасний підліток – це, перш за все, споживач комп’ютерних продуктів, особистість, орієнтована на сприйняття віртуальної, а не вербальної інформації. Сьогоднішньому школяреві треба, щоб інформація подавалася яскраво, динамічно і, бажано, коротко. Фото стало однією із форм швидкої передачі інформації.

Тому й виникла думка провести на базі Райпільської бібліотеки онлайн-конкурс «Фото з книгою». Тільки-но на сторінці закладу розмістили оголошення про умови конкурсу, як відразу посипалися коментарі. Усім так сподобалася ідея, що за кілька днів рейтинг сторінки Райпільської бібліотеки у Фейсбуці зріс у кілька разів, а фото з книгами відправлялися нам десятками. Було зроблено майже 100 поширень, надано 127 фоторобіт. Учасниками конкурсу стали люди з різних куточків України. Любителі книги із Івано-Франківської, Миколаївської, Київської, Херсонської, Харківської, Запорізької областей надіслали світлини з книгами. Їхні роботи вражали яскравістю, змістом, гарною постановкою.

Наприкінці лютого журі підвело підсумки. Суддями конкурсу стали працівники Межівської центральної публічної бібліотеки Коваленко Людмила, Грицай Анна, Сліпець Наталія. Їм було досить складно обрати найкращі роботи. Та переможців, звичайно, визначили. Ними стали Публічна бібліотека міста Богуслав, Любомирівська сільська бібліотека, Джурівська книгозбірня, а також окремі користувачі – Наталя Музиря, Алла Добровольська, Світлана Стрельчук, Оксана Бабич, Вікторія Сердюк, Світлана Маслова, Марія Глушко, Ірина Беззубова, Юлія Олексенко. Серед них дві наші землячки – Оксана Бабич та Алла Добровольска. Усіх переможців чекають приємні подарунки, а їхні фото стануть головною окрасою фотовиставки у Райпільській бібліотеці.

Головне для бібліотекаря – привернути увагу до літератури, викликати емоційну реакцію, бажання взяти книгу в руки. Показати молоді, що читати – це круто! Фотографуватися з книгою – це круто! Пізнавати світ з книгою – це круто!

Ольга ЦИБІНА