Мрії збуваються з БУРом

З чого все почалося і до чого привело?

Активна молодь Межової захотіла мати власне місце. Таке, що об’єднує однодумців, де народжуються ідеї і плани, звідки починаються нові добрі справи. Мова йшла про громадський молодіжний простір. Саме бажання його мати стало приводом для написання проекту на конкурс БУРу громадською організацією «Крок у світ».

Та виявилося, що додатковим бонусом до цього передбачені ще ДВІ активності: допомога у ремонтних роботах двом сім’ям межівчан і створення муралу. Більш як півроку тривав процес організації та підготовки таборування в Межовій: були зустрічі, навчання, обговорення, консультації. Та час минає швидко – і ось уже закінчуються роботи на всіх трьох локаціях. Розмальовано стіну ДЮСШ, відкривається сучасний молодіжний простір, завершено заплановані ремонтно-будівельні роботи у родинах ветеранів АТО.

Знайомство

У день заїзду волонтерів у Межівській школі №1 було людно і гамірно. Саме тут вони оселилися на 10 днів табору. Оскільки з’їхалися люди з різних куточків країни, господарі організували знайомство. Цікаво було почути наших гостей-помічників, дізнатися, що мотивувало їх до поїздки у Межову. Командотворчі вправи та ігри допомогли кожному розкритися, дізнатися більше про людей, з якими разом доведеться працювати і відпочивати.

Перший день у Межовій для волонтерів був важливим, бо налаштовував на подальше спілкування і взаємодію з однодумцями. На кінець вечора всі були дещо втомлені після приїзду, але переповнені емоціями і готові до дії.

Локація «МУРАЛ»

Ще до початку БУРтабору ГО «Крок у світ» провела конкурс на кращий малюнок для муралу, який розміщується на будівлі Межівської ДЮСШ. Участь взяли жителі Межівської громади віком від 7 до 30 років. Роботи були цікавими, містили певні смислові акценти, розкривали творчий задум автора. Ознайомившись із конкурсними малюнками, митці з молодіжної громадської організації «Арт-МОСТ» (м. Дніпро), створили єдиний ескіз.

Потім приїхали до Межової уже втілювати задумане.

І почалася робота. Зводилися риштування, наносилися контури малюнка (робилося це досить цікаво – увечері за допомогою проектора), зафарбовувалися деталі.

Звичайно, це було непросто. Та художники впоралися зі складним завданням, враховуючи побажання місцевої команди. Працювали всі дружно і злагоджено. І ось диво-картина вже готова.

Локація «БУДІВНИЦТВО»

Частиною волонтерської програми «БудуємоУкраїнуРазом» (БУР) є допомога у ремонті будівель сім’ям, які потребують покращення житлових умов. Усі родини, яким допомагає БУР – особливі своїми життєвими історіями, надихають своєю вірою в краще.

Дві родини межівчан, учасників АТО, отримали допомогу від проекту БУР. Для сім’ї Юрія Рубана підведено воду в помешкання та облаштовано септик:

А у Станіслава Богдановича закладено фундамент нового будинку:

Надійними партнерами БУРівців виступили КП «Комфорт» (керівник Олександр Лучко) та КП «Комунсервіс» (Віктор Ступа) Межівської селищної ради. Завдяки їм стали можливі ремонтні роботи у сім’ях ветеранів АТО, а також підведення води до майбутнього молодіжного центру.

Підприємства забезпечили допомогу технікою. Адже під час копання ями під септик на обійсті Юрія Рубана виникло багато труднощів з коренями дерев. Та й вивезти з двору Станіслава Богдановича будівельне сміття від кількох демонтованих старих будівель було б непросто. Тут варто зазначити, що в цій родині за підтримки селищного голови Володимира Зражевського роботи розпочалися ще до початку БУРтабору.

Локація «МОЛОДІЖНИЙ ПРОСТІР»

Це була дуже нелегка частина роботи. Необхідно було зняти старий шар штукатурки, вирівняти всі поверхні, декорувати, змонтувати освітлення. Тому волонтери прагнули якнайшвидше впоратися – бо термін таборування скорочено до десяти днів.

На стіні кімнати залишився старий малюнок. Думали: чи прибрати його, чи залишити. Вирішили залишити, але оновити. Тож робота художникам знайшлася і на молодіжному просторі.

Підготовка приміщення до ремонту також почалася задовго до БУРтаборування. Команда «Крок у світ», залучивши багато помічників, організувала проведення БУРчика – підготовчого етапу. Тоді були демонтовані два перестінки, завдяки чому кімната стала набагато більшою.

І тепер вона перетворюється на зручний конференц-зал або затишну вітальну, або функціональну майстерню для творчості.

Дозвілля

Друга половина дня в БУРтаборі присвячена змістовному відпочинку. Це чудовий привід показати гостям різні цікавинки, презентувати місцеві бренди, познайомити з неординарними людьми та народними традиціями. Тому культурно-освітня програма БУР-табору була доволі насиченою.

Зацікавили волонтерів майстер-класи від умільців Будинку дитячої та юнацької творчості. Олександр Костиря показав, як робити цукрові сердечка. Працювали на конвеєрі злагоджено, як і на робочих об’єктах. Солом’яних янголів виготовляли з Надією Воскобойник. Власні вироби отримали собі на згадку про Межову.

А до майстринь з Преображенки (Оксани Антоненко та її доньки Анни) гості ставали в чергу, щоб навчитися терти затірку (пшінку). Готова страва дуже всім смакувала!

А скільки було емоцій від недільної мандрівки до Іванівки! Адже не скрізь можна пройтися «Стежками Нестора Махна». Та й купання в річці Вовчій дуже навіть доречне у літню спеку.

Відвідування клубу «Колізей» (Едуард Омельченко), зустріч з художником Володимиром Чорним, літературний вечір – усе було в програмі відпочинку.

Крім того, щовечора біля Межівської СШ №1 працював БУРмобіль – майстерня на колесах. Волонтери пропонували дітям та молоді солодку вату, молочно-ягідні коктейлі, випічку. А також різноманітні ігри та розваги.

Ось так БУРили в Межовій волонтери. Хто вони, звідки, яким сім’ям допомогли – про це читайте у наступних випусках газети.

Антоніна ТАРАСЕНКО

Використано фото учасників БУРтабору.