Пенсія – не вирок, а початок нового життя!

…Пенсійний вік – не вирок! А навпаки – гарна нагода зробити те, на що завжди бракувало часу. І щоб отримувати насолоду від життя, не обов’язково витрачати багато грошей…

У цьому щиро переконані відвідувачі відділення денного перебування Центру соціальної активності Межівської селищної ради.

– Нам здається, що на пенсії життя тільки починається, – говорять вони.

Пенсія – не вирок, а початок нового життя!

Пенсія – не вирок, а початок нового життя!

І дивлячись на цих чарівних, активних жіночок пенсійного (виключно за паспортом) віку – у цьому не виникає жодних сумнівів. Вони навіть жартома образились на представника газети, коли дізнались, що фоторепортаж готується до Дня людей похилого віку.

– І зовсім не похилого, – сміються вони. – Навпаки – активного віку! Так і напишіть!

Як тут посперечаєшся, коли активність справді б’є через край і нам вдалося сфотографувати сеанс лікувальної фізкультури однієї з груп, вправи на тренажерах, і навіть дихальної гімнастики, які проводить улюбленець відвідувачів – спеціаліст кабінету лікувальної фізкультури Олександр Ковтун.

На початку роботи оздоровчої групи – обов’язкове вимірювання тиску, пульсу, оцінка самопочуття з боку медпрацівника. Серед широкого спектру спортивних послуг ще і йога, шахи, шашки, скандинавська хода і масаж. Ось так, спробуй тут бути не активним…

Пенсія – не вирок, а початок нового життя!

Пенсія – не вирок, а початок нового життя!

Пенсія – не вирок, а початок нового життя!

Земляки і без зайвої реклами знають, що на базі відділення діють хор «Джерела», два фольклорні ансамблі – «Калинонька» та «Козацька пісня» – з якими натхненно працює художній керівник Валентина Микитівна Лисенко, а також гурток «Супер-бабусі» (народно-прикладне мистецтво).

Їх учасники постійно беруть участь у різноманітних творчих заходах («Розмалюй писанку», «Ніч у музеї», «Свято вишиванок») та фестивалях, як наприклад «Патріотична пісня», «Квітка Присамар’я», «Степова Перлина» і більше того – здобувають перемоги та призові місця у різних номінаціях.

Пенсія – не вирок, а початок нового життя!

Пенсія – не вирок, а початок нового життя!

Великою популярністю у відвідувачів Центру користується Університет 3 віку, де пенсіонери здобувають ази комп’ютерної грамотності. Зайве говорити, наскільки це актуально у епоху, коли наше життя практично переходить у цифровий вимір. Викладає в Університеті завідувач денного відділення Людмила Олександрівна Лесик, яка вчить насамперед не боятись комп’ютерної техніки, а товаришувати з нею.

Як ввести електронне листування? Як спілкуватися в Інтернеті через соцмережі? Як стати на електронну чергу? Як онлайн сплатити комунальні послуги? Відповіді на ці та інші питання можна дізнатись, дізнавшись відвідавши лекції Університету 3-го віку.

Пенсія – не вирок, а початок нового життя!

Пенсія – не вирок, а початок нового життя!

Нарешті, важливою складовою роботи відділення пенсіонери в один голос називають психологічну допомогу, яка нерідко просто необхідна людям похилого віку, а особливо самотнім. Її надає кваліфікований психолог Юлія Давидюк.

Окрім консультацій можна скористатись й іншими послугами цього напрямку: релаксація, медитація, аромотерапія, аутогенний тренінг, і навіть орнітотерапія (лікування пташиним співом).

– На сьогодні у відділенні денного перебування Центру зареєстрована 331 особа, – розповідає його директор Світлана Володимирівна Бут. – За 9 місяців 2019 року нашими спеціалістами надано 11 777 послуги. При чому – абсолютно реальні послуги!

Але, впевнена, що хоч наведені цифри і виглядають солідно – головне зовсім не це. За кожною цифрою – людина! У нашому випадку людина пенсійного віку, яка прагне отримати розуміння, теплоту спілкування, відчути себе потрібним суспільству.

Пенсія – не вирок, а початок нового життя!

Пенсія – не вирок, а початок нового життя!

…І на завершення. Другий місяць осені починається з особливої дати.

1 жовтня у всьому світі відзначається Міжнародний день людей похилого віку, проголошений Генеральною Асамблею ООН. А в Україні це також і День ветерана.

Фахівці запевняють, що цей день – не лише можливість нагадати всім про людський обов’язок бути турботливими до найповажнішої частини суспільства. Це і привід до роздумів щодо подальшої долі людства, його культури, взаємозв’язку поколінь.

За міжнародною класифікацією, особою похилого віку вважається той, хто досяг 65 років. Таких у світі нині понад 640 мільйонів, тобто майже кожна десята людина на Землі.

В Україні кожен 5 мешканець – це особа похилого віку, а шоста їх частина, на превеликий жаль, самотні люди. І чого гріха таїти – ми мало замислюємося над тим, хто ж такі «особи похилого віку», чим маємо завдячувати їм. Передусім, це люди, найбільше багатство яких є досвід, знання, вміння, мудрість.

Тож турбота про них необхідна кожної хвилини не як відзначення певної дати, а як повага до людей, які своєю багаторічною працею заслуговують на глибоку пошану нащадків…

Євген Травневий