Прийнято бюджет Межівської громади на 2022 рік!

Бюджет громади на 2022 рік! Звіт та представлення Програми соціально-економічного та культурного розвитку селищної ради. Позитивне вирішення щодо збільшення виплат працівникам дошкільних навчальних закладів за престижність та досягнення у роботі. Затвердження Стратегії розвитку сфери охорони здоров’я Межівської СТГ на 2021-2027 рр.

Ці та інші питання були розглянуті у ході тринадцятої сесії Межівської селищної ради VIII скликання. Заключне у 2021 р. засідання відбулося 17 грудня. Загалом, на чергу денну було винесено 24 питання, у роботі сесії взяв участь 21 депутат з 26.

Розпочинали сесію два питання, які тісно взаємопов’язані між собою і стосувалися документів, що визначають головні пріоритети та напрямки роботи виконавчого комітету і депутатського корпусу ради. Мова йде про Програми соціально-економічного та культурного розвитку громади.

Про виконання Програми за підсумками 2021 року депутатів інформував Межівський селищний голова Володимир Зражевський. Під час аналізу він детально зупинився на таких базових позиціях, як виконання бюджету, охорона здоров’я, освіта, соціальний захист, адміністративні послуги, містобудівна діяльність, житлово-комунальне та дорожньо-транспортне господарство, участь громади у міжнародних проектах.

У свою чергу ключові пункти Програми соціально-економічного розвитку вже на наступний 2022 рік представила начальник відділу економіки, планування та інвестиційної діяльності Вікторія Оберемок. Детальніше ознайомитись із цими досить об’ємними документами можна на офіційному сайті Межівської селищної ради.

Безумовно, ключове питання сесії – це затвердження головного фінансового документа громади – Бюджету на 2022 рік! Доповідала начальник фінансового відділу Наталія Ключик.

Базові цифри бюджету:

– доходи визначено у сумі 138 961 754 грн, у тому числі доходи загального фонду – 137 909 157 грн та спеціального фонду – 1 052 597 грн;
– видатки затверджено у сумі 138 961 754 грн, у тому числі загального фонду – 135 692 970 грн; спеціального фонду – 3 268 784 грн;
– розподіл витрат бюджету Межівської селищної територіальної громади на реалізацію місцевих/регіональних програм затверджено у сумі 30 159 982 грн.

Більш детально з документом можна ознайомитися на нашому сайті за посиланням >>.

Також на сесії затверджено та внесено зміни до ряду селищних Програм, що стосувалися, зокрема освіти, соціального захисту населення, організації проїзду пільгових категорій громадян, оздоровлення та відпочинку дітей пільгових категорій, захисту прав дітей і розвитку сімейних форм виховання, фінансової підтримки та розвитку Центру первинної медико-санітарної допомоги 2022-2023 рр.; фінансової підтримки КП «Комфорт», забезпечення фінансування виконання депутатських повноважень на 2022-2023 рр.

Щодо останньої Програми, то поки що мова йде про 10 тисяч гривень на виконання повноважень кожним депутатом Межівської селищної ради. Але, як відзначив селищний голова, ця сума буде уточнюватись. (Для порівняння: депутату Дніпропетровської обласної ради на виконання свої повноважень передбачається 750 тисяч гривень).

Змінами до рішення про бюджет громади ще на поточний 2021 рік збільшено відсоток виплат за досягнення у роботі та престижність педагогічної праці працівникам дошкільних навчальних закладів до 55%. Нагадаємо, дане питання було піднято на минулій сесії профспілковою організацією освітян та представниками дошкільних закладів громади.

Гарячі дискусії викликало питання затвердження структури та загальної чисельності виконавчих органів Межівської селищної ради на 2022 рік. Врешті, структуру збільшено на 4 штатних одиниці та затверджено загальну чисельність 90 чоловік.

Серед інших питань, що стосувалися діяльності Межівської селищної ради та її виконавчих органів відзначаємо рішення, які затвердили План робот селищної ради VIII скликання на 2022 рік, Положення про порядок ведення претензійної та позовної роботи селищної ради та її виконавчих органів, умови оплати праці селищному голові у 2022 році.

Інформація «ММ»