Служу Українському народові!

14 жовтня українці відзначатимуть наймолодше, але, без перебільшення, знакове державне свято – День захисника України! Адже це день вшанування мужності і героїзму захисників незалежності, суверенітету і територіальної цілісності нашої України. А напередодні 15 юнаків із Межівської, Слов’янської та Новопавлівської громад у 4-му відділі (смт Межова) Синельниківського РТЦК та СП урочисто провели на строкову службу.

Скільки призовників із громад Межівщини планується відправити до Збройних Сил осінньо-зимової кампанії? З яким настроєм і в які війська йдуть служити наші земляки?

Як розповів т.в.о. начальника відділу, капітан Олександр Мацик, по громадах колишнього Межівського району до призову підлягає 357 чоловік:

– На строкову військову службу у жовтні-грудні 2021 року призиваються громадяни України чоловічої статі, яким до дня відправлення у військові частини виповнилося 18 років, та старші особи, які не досягли 27-річного віку і не мають права на звільнення або відстрочку від призову на строкову військову службу.

Що стосується осінньої призовної кампанії, то з Межівщини планується призвати 36 призовників. На даний час заплановано на відправку 15 чоловік, з них 8 – Межівська селищна, 5 – Слов’янська, 2 – Новопавлівська сільські ради.

Олександр Сергійович повідомив, що проходитимуть службу наші земляки у Збройних Силах України, Національній Гвардії та Прикордонних військах України, служитимуть від 12 (з вищою освітою) до 18 місяців.

Для інформації: Відомо, що Кабінет Міністрів встановив чисельність майбутніх строковиків на осінь 2021 року у кількості 13 575 осіб, із них до лав ЗСУ – 6 500 осіб, Національної Гвардії – 4 775 осіб, Державної прикордонної служби – 1 700 осіб, Державної спеціальної служби транспорту – 600 осіб.

З вітальним словом до майбутніх захисників звернулися т.в.о. начальника відділу, капітан Олександр Мацик, заступник Межівського селищного голови Ірина Новак, Слов’янський сільський голова Галина Смольська. Вони побажали юнакам міцного здоров’я, успіхів, з честю виконати священний і почесний обов’язок громадянина України! І обов’язково – змужнілими і здоровими повернутися додому, де на них чекатимуть їхні батьки та рідні. Почесні гості вручили майбутнім захисникам пам’ятні подарунки.

Традиційно схвильованими та зосередженими виглядали самі призовники:
Канівець Владислав, Махонін Тарас, Рябоконь Станіслав, Іванов Олег, Ходирєв Назарій, Больбот Ростислав, Клочко Максим, Петрушкін Євген – Межівська СТГ; Довженко Сергій, Кирпиченко Радіон, Лисиця Дмитро, Кудінов Олександр, Ченчевич Руслан – Слов’янська СТГ; Артеменко Максим, Запорожченко Віталій – Новопавлівська СТГ.

У своєму зверненні до майбутніх воїнів Олександр Мацик зокрема побажав їм мужності, витримки та відзначив, що кожен з них стане гордістю для своєї сім`ї, прикладом для друзів і близьких. Насамкінець він наголосив, що відповідно до рішення РНБО від 28 серпня 2014 року «Про невідкладні заходи щодо захисту України та зміцнення її обороноздатності», уведеного в дію указом Президента, призвані до ЗСУ та інших військових формувань строковики не залучаються до виконання бойових завдань в районі проведення Операції Об’єднаних Сил.

…Що ж, коли наші передплатники та відвідувачі вебсайту читатимуть цей репортаж, більшість юнаків вже вирушать до своїх військових частин, де на них чекають будні військової служби, які вимагатимуть самостійності та дисциплінованості, сумлінного виконання обов’язку громадянина України. Але вони впораються! Принаймні, ця впевненість не лише читалась у їх поведінці, а й лунала у щирих переконаннях!..

Віталій ЗАПОРОЖЧЕНКО з Новопавлівки:

– Мені – 18. Вже маю спеціальність «бухгалтер». Мене чекає Національна Гвардія (посміхається). Треба, значить треба! Що ще сказати? Плани? Відслужу, а там – подивимося…

Назарій ХОДИРЄВ з Межової:

– Я випускник Межівського профтехучилища за спеціальністю працівник сільського господарства. Служити буду в Національній Гвардії України. Вважаю, що краще йти зі свої призовом. Обов’язково треба віддати свій обов’язок Батьківщині!

Андрій ЛИСИЦЯ та Сергій ДОВЖЕНКО зі Слов’янки захищатимуть кордони України:

– Ми теж випускники Межівського ПТУ, однокласники. Йдемо служити у Прикордонні війська. До речі, ми просилися саме у прикордонники. Це еліта! А ще хотілося б потрапити служити разом…