Смаколики купуєте – захисників рятуєте! Як громадою назбирали на тепловізор та біноклі для наших Захисників!

автор Євген Травневий.

… Суботнього ранку на Межівському ринку  з’явилися справжня команда з юних дівчат, дітлахів на чолі з чарівною молодою жінкою. Вони продавали різні смаколики – пиріжки (з картоплею та солодкі), сосиски в тісті  та іншу випічку.

Їхній  столик одразу привертав увагу відвідувачів ринку, адже був прикрашений  плакатами «Слава Україні! «Україна понад усе!», «Україна переможе!», «Допомога для захисників!», поруч  – зображення легендарної марки з крейсером окупантів, який вже пішов у відомому напрямку…

Торгівля не обмежувалася столиком – дівчата  ходили між торговими рядами та пропонували випічку із закликами: “Смаколики купуєте, захисників рятуєте!”.

Цього дня ініціатор акції – Діана Кирпиченко та її команда назбирали понад 4400 гривень, які додали до збору на тепловізор та бінокль для наших захисників!

Але це була лише вишенька на торті людської доброти  – всього, під час збору коштів вдалося назбирати майже 50 000 гривень!

…А почалася ця  історія, з величезного бажання допомогти  хлопцям зі 108-ї бригади!

У цій бригаді захищає Україну  свекір Діани  – Валерій та ще багато чоловіків та хлопців з Межівщини.

До речі, Діана дуже пишається татом Валерієм, говорить що він у них справжній патріот. Як працівник сільського господарства мав бронювання від мобілізації. Але… твердо вирішив захищати Батьківщину від окупантів. Записався до територіальної оборони, бо просто не міг інакше!

Діана – вихователь групи продовженого дня Межівського ліцею №1, зараз у декретній відпустці з маленьким синочком – Артемом.

Зізнається, що перші місяці війни – просто не знаходить собі місця…

– Я задавала собі одне й те саме питання: «Чим саме я на місці можу допомогти нашим героям?», – емоційно говорить вона.

Ідея збору коштів народилося після чергового спілкування зі свекром.

–  Тато скупо, щоб не хвилювати нас розповідав про нелегкі будні.  Мовляв, майже кожного дня  йдуть прильоти, ситуація складна – одним словом … Війна, – розповідає Діана. – А я весь час питала: що ми можемо зробити для них? ДУЖЕ хотілося допомогти. Але: чим?

Так і з’ясували, що реальною допомогою можуть стати, наприклад  тепловізори, дрони, оптика. Це все потрібно! А ще не завадила б форма, каремати, спальники, взуття, навіть питна вода ….

Діана зізнається, що й до цього  постійно намагалась передавати землякам продукти, коли випадала така нагода. Але цього разу вирішила взятися за справу серйозно (посміхається).

– Через мамину куму вдалося  вийти на чудових  волонтерів, добрих, чуйних жінок  – Наталію Давиденко та Лідію Чередник. Саме вони допомогли з організацією, адже ми просто не знали з чого почати…

Пані Наталя взяла збір коштів на себе, надала картковий рахунок. Я їй надзвичайно вдячна!

«Межівський меридіан» поспілкувався з волонтером Наталією Давиденко. І ось, що вона нам розповіла:

«Діана – чудова дівчина, з відкритим, щирим серцем! А ще справжній патріот України! Звичайно, ми с сестрою – Лідою Чередник  вирішили допомогти…

Адже хлопцям і дівчатам на передовій потрібна наша підтримка постійно. І ми всі маємо про це пам’ятати!

За час роботи волонтерами маємо власні алгоритм придбання таких вартісних товарів, як тепловізори, оптика – щоб все було якісне і не наштовхнутись на шахраїв.

Власне кажучи, ми надали картковий рахунок для збору коштів, зробили замовлення, перевірили і вже переправили його нашим Захисникам!

Щодо ярмарки, то я розуміла, що маю підтримати Діанку, дати їй впевненість у власних силах  – і тоді обов’язково все вийде! Як бачимо – вона справжній молодець !

А взагалі, звертаючись до всіх жителів Межівської та Новопавлівської громад хочу сказати: « Дорогі друзі, ваша чуйність і щедрість , як завжди перевершує всі сподівання! Разом ми сила – Слава Україні!»

(Від редакції:  Як нам стало відомо, буквально цими днями завдяки  волонтерам Наталії Давиденко, Лідії Чередник та ін. вдалося зібрати та передати нашим захисникам також  12 спальних мішків , декілька комплектів форми, нижньої білизни, засоби гігієни , медикаменти, продукти, питну воду …)

Як розповідає Кирпиченко Діана, спочатку дійсно не вистачало трохи впевненості, що впораються.  Але, зібрали все…  фактично за три дні! До збору долучилися як жителі Межівської громади, так і всіх громад колишнього Межівського району , і навіть небайдужі співвітчизники із-за кордону…

Коли  зрозуміли, що до омріяної мети –  не вистачає буквально кілька тисяч – вирішили організувати, як їм здавалось невелику акцію, напекти пиріжків, вийти на ринок та дозбирати суму, якої не вистачало.

Прохає обовязково згадати, що найбільший внесок зробила мама загиблого Героя- межівчанина  Дениса Смолянського – Тетяна Миколаївна …

До речі, під час збору коштів зясувалося, що вони можуть переправити нашим хлопцям не один, а одразу два біноклі!  За це Діана безмежно дякує ще одній людині з великим серцем  – Андрію Неволіну.

І знову слово нашій героїні:

–  Ми були приємно вражені нашими земляками та гостями Межової! Ми продали всі пиріжки, всю нашу випічку…

Інколи люди навіть залишали кошти, але не брали пиріжок, щоб ми могли виторгувати більше коштів.

Спочатку просто стояли. А потім пішли рядами, з нашими кричалочками і двічі верталися з порожніми підносами.

Нам допомагали всі…Звичайно, рідні, близькі, але ще багато просто небайдужих земляків

Ще раз особлива вдячність волонтерам – Лідії Чередник та Наталії Давиденко, які відгукнулась на нашу ініціативу і вже сьогодні ми розуміємо, що реально допомогли нашим захисникам.

Навіть мій синочок допомагав зібрати кошти для дідуся!

Тож хочу подякувати окремо людям, які допомогли мені в цій справі: Аллі Ведькал , Людмилі Горбань, Олександрі Вороній, Лілії Довгань, Юлії  Паніотовій, Вікторії  Коваленко.

А ще мої красуні дівчата: Саша, Даша і Настя, які бігали з цією випічкою між рядами.

Підвозив гарячу випічку мій брат Максим Ведькал, також допомагав брат чоловіка – Віталій.

До речі,  чоловік Діани  добре знайомий нам  Євген Кирпиченко – дільничний офіцер поліції, обслуговує територію Слов’янської громади.

Дружина  поділилась «секретом», що він купив за власні кошти машину – аби переправити хлопцям… Адже їх транспорт,  вийшов з ладу, посічений осколками…

А на кошти які залишаться від збору та виручать  на наступному ярмарку – планують  пофарбувати цей автомобіль… Ось так!

Діана Кирпиченко: «Ми довели, що разом зможемо все !»

А ми додамо : «СЛАВА УКРАЇНІ! СЛАВА ЗСУ!»