Четвер, 9 Жовтня, 2025
Життя громадиПро головне

У Межівській громаді домогосподарства отримають паливні брикети. Які категорії

 Як стало відомо «Межівському меридіану», 17 січня у Межівську громаду, що на сході Дніпропетровщини, прибула велика партія паливних брикетів від міжнародних благодійників. У розпал опалювального сезону багато співгромадян, а також понад 5000 переселенців, які у цей складний час  знайшли прихисток у Межівській громаді -потребують підтримки, аби забезпечити тепло і комфорт у своїх оселях.

Які категорії громадян отримають брикети, у якій кількості на одне домогосподарство та ще раз про «Зимову підтримку» і 21-у тисячу гривень – про це ми запитали Межівського селищного голову Володимира Зражевського.

– Розкажіть про допомогу у вигляді паливних брикетів. Які категорії їх отримають насамперед та у якому обсязі?

– Це перша партія паливних брикетів, яку ми отримуємо у рамках зимової підтримки мешканців Межівської громади та внутрішніх переселенців. Сподіваюсь, що це лише початок.

На цьому етапі говоримо про забезпечення потреб внутрішніх переселенців, а їх сьогодні  лише офіційно зареєстрованих по громаді – понад 5000 осіб.

Дана партія, 110 палетів по 960 кг кожен, надійшла від міжнародного комітету Червоного Хреста і одна з головних вимог – забезпечення саме категорії ВПО. Планується видача по одному палету на домогосподарство.

Тому наразі актуальним є питання верифікації внутрішніх переселенців, які, для отримання брикетів, обов’язково повинні проживати на території громади та опалювати помешкання твердопаливними котлами.

У цьому переліку також і родини наших загиблих Героїв, яким ми просто зобов’язані допомогти пройти цей складний період.

До речі, по паливним брикетами ми зараз  активно працюємо і з іншими організаціями, як наприклад БФ «Карітас» тощо, але про це пізніше, як-то кажуть, по факту.

Так чи інакше, цей процес відбувається це у рамках ініціативи та підтримки Президента та Уряду України «Зимова підтримка».

– Чи означає це, що для частини домогосподарств отримання брикетів може бути альтернативою 21-й тисячі?

– Ні. Не означає. Але все ж прокоментую…

Ми всі пам’ятаємо, коли у вересні минулого року мешканці громади реєструвались на «Зимову підтримку» прифронтовим громадам – у розмірі 21 000 гривень. Але отримують таку підтримку сьогодні лише частина домогосподарств, які визначені Управлінням Верховного комісара ООН у справах біженців в Україні.

Та все ж прагнемо, аби таку підтримку отримали всі мешканці громади, які цього потребують. Зокрема, звертаємось за підтримкою до міжнародних фондів та організацій.

Повторюсь, що насамперед – це чеська гуманітарна організація «Людина в біді», яка здійснить ці виплати для 735 домогосподарств, у тих населених пунктах, де немає альтернативних видів опалення, а також селах, які перебувають у 10-кілометровій зоні від активних бойових дій.

І загаломпо 21-й тисячі гривень питання  не закрите. Ми продовжуємо працювати у цьому напрямку і 750 громадян з числа зареєстрованих: інваліди І та ІІ групи та пенсіонери – також отримають цю підтримку безпосередньо від Управління Верховного комісара ООН у справах біженців в Україні. Більше того – ми вже знаємо про випадки таких виплат домогосподарствам по Межівській громаді..

Продовжуємо вертатись до міжнародних фондів та організацій і з проханням допомогти у підтримці нашого населення. Днями  – зустріч з Уповноваженим Верховного комісара ООН у справах біженців, де ми піднімемо питання «Зимової підтримки» всім домогосподарствам громади, які подали документи.

 І на завершення. Підтримка мешканців громади сьогодні – це не лише 21-а тисяча чи паливні брикети. Ми розуміємо, що багато наших земляків знаходяться сьогодні у скрутному фінансовому становищі.  Тож запрошую такі категорії звернутись до відділу соціального захисту Межівської СТГ, де можна отримати фінансову підтримку від громади у рамках Програми соціального захисту населення.

На сторінці Межівської селищної ради у Facebook оприлюднено перелік документів для ВПО, якій мають намір отримати допомогу у вигляді паливних брикетів.

Допомога буде надаватися домогосподарствам, які опалюються твердим пічним побутовим паливом.

Реєстрація на цю допомогу здійснюється до 27.01.2025 за наявності:

– Копії документа, що посвідчує особу одержувача (паспорт, паспорт для виїзду за кордон або тимчасове посвідчення громадянина України).

–  Копію довідки про реєстраційний номер облікової картки платника податків (за наявності).

– Копії довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.

–  Акту обстеження факту проживання особи та наявності пічного опалення в домоволодінні.

Для здійснення реєстрації Вам потрібно звернуться до відділу з питань соціального захисту населення Межівської селищної ради (селище Межова, вул. ім. Грушевського, буд. 4) або старости відповідного старостинського округу (за місцем проживання).

Телефон для довідок +38 (093) 478 92 33.