Вже цього року Демурине може отримати воду!..

Проблема води для Межівщини не нова. Більше того – актуальна і болюча. Причому, мова йде не тільки про питну, а й технічну воду – для господарських потреб… І якщо районний центр, завдяки централізованому водопостачанню, не настільки гостро відчуває цю проблему, то населені пункти, без перебільшення, так!

Днями, разом з робочою групою Межівської селищної ради, ми відвідали об’єкт, реалізацію якого з нетерпінням очікують жителі Демуриного і всього старостинського округу. Він у перспективі дозволить забезпечити водою жителів селища і старостату, і включає в себе будівництво водонапірної башти та розвідної водопровідної мережі.

Як нам пояснили – ідея забезпечення Демуриного централізованим водопостачанням виникла ще 2007 року, коли було прокладено водогін, що з’єднав насосну станцію в с. Тарасівка Межівського району (звідки отримують воду і жителі Межової) з смт Просяна Покровського району. На превеликий жаль, фактично водогін (з різних причин) запрацював аж через 11 років – 2018-го. Це дало новий поштовх до реалізації, здавалося б забутого проекту.
Тим більше, що так і залишились законсервовані підвідні мережі протяжністю понад 3 кілометри.

Селищною радою було замовлено новий проект будівництва розвідних мереж та водонапірної башти. Його загальна вартість – біля 3 мільйонів гривень субвенції з державного бюджету місцевим на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад. До кінця поточного року планується використати понад 900 тисяч гривень – встановити водонапірну башту і перший водозабірний кран по вулиці Залізничній.
Далі – наступного року, згідно проекту, водогін має дійти до Демуринського дитячого садочка «Сонечко».

Сьогодні триває активна фаза робіт, готується фундамент під водонапірну башту. І замовники (селищна рада), і підрядники запевняють, що зроблять все можливе, аби, відповідно до графіку, вже цього року перші жителі Демуриного отримали воду.

Разом з тим, пролунала цікава інформація, що проектна потужність водогону розрахована на забезпечення в перспективі водою і сел Володимирівка та Василівка Демуринського старостату…

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі