Захищати Вітчизну – завжди почесно, гідно, благородно!

14 жовтня в усіх куточках нашої держави відзначається День Захисника України – свято, яке сьогодні сміливо можна назвати одним з найважливіших для нашої країни. Саме напередодні перших сім юнаків Межівського району осіннього призову урочисто провели на службу у Збройні сили України.

Як повідомив нам військовий комісар району Анатолій Валентиновича Кукла восени з Межівщини передбачається відправити до війська 30 призовників. (Для прикладу, весною 2019-го до армії було відправлено 18 юнаків). Служитимуть вони – 18 місяців, а ті хто має вищу освіту – 12 місяців.

Загалом до виклику цієї призовної кампанії по району підлягає 300 чоловіків віком від 20 до 27 років.

…Урочисті проводи пройшли у концертній залі Центру культури та дозвілля Межівської селищної ради. За традицією, присутні оплесками майбутніх воїнів, захисників України!

Відчувалося, що хлопцям надзвичайно приємна така увага і шана з боку громади, хоч вони і виглядали помітно схвильованими та зосередженими.

Треба сказати, що цього дня у заповненій залі зібралися не тільки рідні, друзі та знайомі новобранців, а й учні старших класів загальноосвітніх шкіл селища, вихованці Межівського профтехучилища.

З вітальними словами та найкращими побажаннями до призовників звернулися селищний голова Володимир Зражевський та виконуючий обов’язки голови райдержадміністрації Сергій Богдан. Вони побажали юнакам міцного здоров’я, успіхів, з честю виконати почесний обов’язок громадянина України, змужнілими і здоровими повернутися додому, де на них чекатимуть їхні батьки та рідні.

– У ці тривожні та нелегкі часи нашій Батьківщині потрібен захист і надійний тил. Бути захисником своєї землі, народу, миру, сім’ї – завжди почесно, гідно, благородно! – підкреслив Межівський селищний голова.

До речі, у своєму виступі військовий комісар Анатолій Кукла наголосив, що на підставі Указу Президента України військовослужбовці, які проходять строкову службу, в зону проведення Операції Об’єднаних сил не залучаються. Адже це – завдання вже професійних військових, які проходять службу за контрактом.

Разом з тим, Анатолій Валентинович наголосив, що армія завжди була і буде школою мужності, випробування, дисципліни, де юнаки навчаться цінувати армійську дружбу, сім’ю, загартуються, стануть справжніми чоловіками – гордістю нашого району і краю.

– Для кожного з вас буде честю отримати військовий квиток, який є символом мужності та відваги. – наголосив він.

На добру згадку про урочисті проводи до лав армії, від виконавчого комітету Межівської селищної ради хлопцям було вручено пам’ятні подарунки.

Ще з часів Київської Русі, а згодом і Війська Запорозького, через століття дійшла до нас традиція обов’язково благословляти захисників своєї Вітчизини. Тож, як завжди, хвилюючим було напутнє слово ієрея Свято-Успенського храму отця Олексія, який благословив призовників та вручив кожному іконки Божої Матері.

Не менш зворушливими та щирими стали музичні вітання від працівників культури – Юлії Гуйван, Катерини Машир, Анни Кий, Діани Фелюст та Сергія Черепахи. Вони вітали новобранців не лише гарними побажаннями, а й чудовими патріотичними піснями, бажали їм, як і усі присутні на урочистих проводах, щасливої служби.

…Що ж, у ці дні, коли ви читатимете репортаж, більшість з юнаків вже вирушили до своїх військових частин туди, де кують військову дисципліну, де стають справжніми чоловіками.

І, як зізнались самі хлопці, по закінченню свята, вони ще раз усвідомили, що бути захисником своєї землі, народу, сім’ї – завжди почесно, гідно, благородно!

Владислав Галат – Новопавлівська сільрада:

Після школи я закінчив медичний коледж, отримав спеціальність медика. Сьогодні мені 20 років і служба в армії – це вже моє абсолютно доросле, свідоме рішення. З одного боку – це дійсно почесно, така собі школа для справжнього чоловіка. А з іншого – не хочеться тікати чи переховуватись, та й навіщо? Коли відслужиш в армії – відкриється багато перспектив для працевлаштування.

До речі, служитиму в Національній гвардії!..

Також в Національній гвардії буде проходити службу і веселянин Валерій Хомик:

Мені ще 19, тож я міг спокійно чекати ще рік – до 20-ти. Але вирішив іти служити… Скажу чесно – цікаво! Після армії можливостей значно більше, в тому числі в самих Збройних Силах. Подивимось, можливо, піду далі навчатись – оберу професію військового.

Побажаймо нашим хлопцям гарної служби, повернутися додому змужнілими і обов’язково здоровими, а якщо доведеться жити і працювати далеко від дому – завжди пам’ятати про свою малу батьківщину!

Репортаж Євгена Травневого