Затверджено бюджет громади на 2021 рік та призначено старост!

На тижні відбулася Друга сесія Межівської селищної ради VIII скликання. Заключна у 2020 році…

Без перебільшення, напружений сесійний день для депутатського корпусу. Понад 3,5 годин роботи і 42 розглянутих питання!

Серед них питання, які, безумовно, можна віднести до ключових у перспективі розвитку громади та її територій: прийняття бюджету громади  на 2021 рік, затвердження кандидатур старост по Веселівському та Преображенському старостатах, прийняття та внесення змін до цілого ряду селищних програм.

Головним питанням сесії  сміливо можна назвати затвердження Бюджету Межівської селищної територіальної громади на 2021 рік, який представила начальник відділу фінансів та бюджету виконавчого комітету Межівської селищної ради Лариса РЕДЬКА.

Отже, Бюджет громади на наступний 2021 рік визначено у розмірі 122 мільйони 771 тис. грн. Власні доходи громади заплановано у розмірі 73 мільйони гривень, відповідно 48, 9 млн. грн. – субвенції та дотації з державного бюджету.

Серед основних джерел власних доходів у проекті закладено: 43,5 мільйони  – податок на доходи фізичних осіб, 13,48 млн. – єдиний податок, 11,2 млн. – плата за землю, 2,6 млн. – акциз.

Щодо видатків у проекті селищного бюджету, то 70% або 84 млн. грн. планується спрямувати в освітню галузь – із них 40,95 млн. грн. – освітня субвенція; 5 % – на соціальний захист; 2% або 2,6 млн. грн.  –  на охорону здоров’я (минуло року  було 9% і це пов’язано з тим, що  заробітна плата медичним працівникам у наступному році здійснюватиметься через Національну службу здоров’я), 6 % або 7,47 млн. грн. – заплановано на культуру.

У цьому контексті варто відзначити, що на  утриманні Межівської селищної ради сьогодні знаходиться 25 освітніх закладів, 12 закладів охорони здоров’я, 24 заклади культури та 1 заклад соціального захисту.

Також депутати прийняли та затвердили зміни до цілого   ряду селищних Програм, яких у 2021 році діятиме – 22 (на їх фінансування планується спрямувати 14, 57 млн. грн.), зокрема: Програма розвитку освіти; Програма соціально-економічного та культурного розвитку Межівської селищної територіальної громади на 2021 рік; Програма зайнятості населення; Програма розвитку культури та туризму; Програми розвитку місцевого самоврядування; Програми благоустрою та розвитку населених пунктів громади; Програми соціального захисту населення  та ін…

…Починаючи з 22 грудня, всі 7 старостатів громади мають своїх очільників, а відповідно і представників у виконавчому комітеті селищної ради.

На звітній  сесії депутати підтримали запропоновані кандидатури на посаду старост Веселівського та Преображенського старостатів.

Як і було анонсовано раніше селищним головою Володимиром Зражевським, висунення кандидатур відбулося відповідно до результатів громадських слухань та рейтингових голосувань, які два тижні тому відбулися на місцях.

Від ред: Нагадаємо результати рейтингових голосувань у старостатах:
– Преображенка. Корх Н. Ю. – 93 голоси, Пушний В. В. – 28 голосів.
– Веселе. Кубрак В. В. – 65 голосів, Пушна І. В. – 46 голосів, Іванисенко І. С. – 18 голосів, Корнелюк О.М. – 14 голосів.

Отже, щиро вітаємо з призначенням Володимира Кубрака (Веселівський старостат) та Надію Корх (Преображенський старостат). Як відзначив селищний голова, попереду у них чимало роботи і вони повинні докласти максимум зусиль аби виправдати наданий кредит довіри від своїх  громад.

Одностайно депутати  відмовили у наданні згоди на закриття квиткової станції Межова регіональної філії «Донецька залізниця» АТ «Укрзалізниця» та відкриття станції Межова по знаку «О» Тарифного керівництва №4.

Простіше говорячи, є звернення від Укрзалізниці про припинення продажу квитків на станції Межова (закриття каси). Але для цього, на першому етапі має бути погодження органу місцевого самоврядування. Далі – ймовірний варіант – компенсація збитків залізниці з місцевого бюджету…

На сьогодні депутати не погодили закриття квиткової станції, а “Межівський меридіан” обов’язково підготує ряд коментарів фахівців на цю тему… Чому і як постало це питання?

На завершення варто відзначити, що сесія працювала досить конструктивно, але далеко не в режимі суто технічного голосування. Чимало питань черги денної викликали коментарі, запитання, дискусії… Під час голосувань далеко не всі рішення приймалися одностайно, висловлювалися власні думки, позиції. І це, на наш погляд, правильно з точки зору ефективності роботи ради.

Показовими у цьому плані є окремі земельні питання, де, наприклад, неоднозначні позиції щодо оренди земельних ділянок було вирішено винести на аукціон з метою відкритого визначення переможця.

Детальніше з усіма рішеннями ІІ сесії Межівської селищної ради VIII скликання можна ознайомитись на офіційному сайті ради.

Власна інформація.