Довіра суспільства – головне завдання і найвища відзнака!

Згідно з Указом Президента України «Про День працівників прокуратури» від 2 листопада 2000 року №1190/2000, враховуючи визначну роль органів прокуратури України у зміцненні законності, захисті прав людини і громадянина, а також внесок працівників прокуратури у справу розбудови України як правової держави – 1 грудня встановлено Днем працівників прокуратури України.
Не випадково датою свята стало перше грудня. Саме в цей день в 1991 році Верховною Радою був прийнятий Закон “Про прокуратуру”, а також нормативні акти, що регламентують функції органів прокуратури в нашій країні.

У наші дні на органи прокуратури покладаються надзвичайно важливі завдання, головне з яких повернути довіру суспільства до роботи правоохоронної системи. На цьому нелегкому шляху необхідні як професійні знання, так і витримка та стійкість у найвідповідальніші моменти.

Сьогодні прокуратура, як і вся наша країна, переживає кардинальні зміни – проходить реформування структури, у результаті якого має стати надійним фундаментом побудови України як правової європейської держави.

З 2020 року працює Офіс Генерального прокурора та реформовано обласні прокуратури. До кінця поточного року звершиться процес реформування місцевих прокуратур в окружні.

На території Межівського району захист законних прав та інтересів громадян здійснює Межівський відділ прокуратури, який віднесено до Синельниківської місцевої прокуратури.

Незважаючи на традиційно складні процеси реформування та змін, що відбуваються в системі, ми продовжуємо кожного дня сумлінно виконувати свої обов’язки. адже громадяни завжди прагнуть бачити реальні здобутки органів прокуратури у протидії корупції, забезпеченні принципу невідворотності покарання, передачі до суду актуальних кримінальних проваджень.

За результатами роботи у році, що добігає кінця, варто відзначити, ряд вагомих показників, які відображають ефективність роботи відділу.

Насамперед хотілося б наголосити, що протягом 2020 року нами було підготовлено позовну заяву у сфері охорони дитинства, а саме про визнання протиправною бездіяльність органів місцевого самоврядування та зобов’язання вчинити певні дії.

Мова йде про зволікання у створенні служби у справах дітей по одній із сільських рад району. На даний час позовну заяву розглянуто судом.

Підготовлено позовну заяву про стягнення збитків, завданих кримінальним правопорушенням у сфері охорони навколишнього природного середовища на загальну суму 42 533 грн – за фактом незаконної порубки лісу. Заяву вже розглянуто судом.

Варто відзначити, що протягом року нами направлено до суду 4 кримінальних провадження у бюджетній сфері за ч.1, 2 ст. 190 КК України щодо спричинення збитків державі на загальну суму 61 тис. грн. Відшкодовано 41 тис. грн. Підготовлено позовну заяву у бюджетній сфері про стягнення збитків, завданих кримінальним правопорушенням на загальну суму 20 тис. гривень.

Також у 2020 році прокурорами відділу скеровано обвинувальні акти до суду за фактом збуту особливо небезпечних наркотичних речовин та обвинувальний акт за фактом надання неправомірної вигоди службовій особі.

Завжди в центрі нашої пильної уваги злочини проти життя та здоров’я громадян.

Так, протягом поточного року нами скеровано до суду обвинувальний акт у кримінальному провадженні за фактом умисного вбивства двох осіб із корисливих мотивів та нападу з метою заволодіння чужим майном, поєднаному із насильством, небезпечним для життя чи здоров’я особи, яка зазнала нападу (розбій), поєднаному з проникненням у житло із заподіянням тяжких тілесних ушкоджень, яке вчинено на території Новопавлівської об’єднаної територіальної громади.

Підсумовуючи нашу роботу за минулий рік, відзначу, що на сьогодні невеликий, але досить ефективний колектив відділу складають прокурори Коваль Каріна Олександрівна і Прудко Ольга Вікторівна, спеціаліст Мелешко Людмила Анатоліївна, а також прибиральниця Клименко Надія Вікторівна.

Тож, користуючись нагодою, хотів би подякувати кожному з колег за повсякденну роботу, спрямовану на утвердження верховенства закону, зміцнення правопорядку, захист прав і свобод людини та громадянина.

Насамкінець у цей непростий 2020 рік від імені колективу Межівського відділу Синельниківської місцевої прокуратури бажаю всім жителям Межівщини міцного здоров’я та благополуччя!

Запевняю вас – органи прокуратури завжди будуть на варті забезпечення прав і свобод наших громадян та інтересів держави!

Віталій СКОЧКО,
начальник Межівського відділу
Синельниківської місцевої прокуратури