Гортаючи сторінки життя Степана Орчанського

У відділі обслуговування користувачів СКЗК «Межівська центральна публічна бібліотека» відбулося перше в 2020 році засідання історико-літературного об’єднання «Літературне слово Межівщини» на честь 90-ї річниці від Дня народження поета-земляка Степана Максимовича Орчанського.

На початку засідання працівники бібліотеки привітали постійних членів любительського об’єднання Чорного Володимира Пантелійовича та Грищенка Миколу Терентійовича з Днем народження, який вони відсвяткували напередодні зустрічі.

Голова об’єднання Петро Максимович Бабець та бібліотекар Інна Басараб ознайомили присутніх з біографією поета. Також заслухали поезії Орчанського, які декламували Анна Грицай, Оксана Бабич та Юлія Карчмарчук.

Олександр Васильович Винник поділився спогадами про знайомство з земляком. Розповів, що псевдонім Орчанський з’явився від назви невеличкої річечки Орчик, яка тече на Харківщині, де народився і певний час проживав поет, справжнє ім’я якого Іван Олександрович Безгінов. Також наголосив, що Іван Олександрович дуже шанував батька і матір, переймався, що руйнується все створене тяжкою їх працею.

Поезії Орчанського мають гостру спрямованість. Його слово стає на захист інтересів народу. Ще в 1993 році у вірші «Цікаво» Іван Олександрович говорив, що народ усе бачить і помічає: «… хто що їсть, і хто що п’є, хто жебраче? Хто шахрайством капітал добуває, хто труду життя віддав, дулю має». Є у доробку поета й ліричні твори. Багато з них покладені на ноти, адже сам поет дуже любив музику. Його, сина простого трудівника, натхнення кликало в безмежні далі. І він слідував цьому поклику.

Наша літературна родина поповнилася – до нас уперше завітав Володимир Іванович Сорока. Він розповів про свій родовід, про цікаві факти з життя своєї родини, як виникла ідея створення родинного дерева.

Під час засідання члени об’єднання представили свої нові напрацювання. Завдяки творчим, талановитим та цікавим людям нашого краю зібрання пройшло тепло, в невимушеному спілкуванні.

Тож хочеться побажати, щоб вогник творчості не переставав палати в очах та серцях, не згасала ніколи позитивна енергія наших творчих земляків.

Юлія Карчмарчук,
завідувач відділу обслуговування користувачів
СКЗК «Межівська центральна публічна бібліотека»