“Полюби Межівщину, як люблю її я!”

25 березня в Центрі культури та дозвілля Межівської селищної ради відбувся 7 щорічний відкритий селищний конкурс відеороликів “Полюби Межівщину, як люблю її я!”

Приємно відзначити, що участь у ньому взяли конкурсанти не тільки з Межівської, але й зі Слов’янської громади, а саме — представники Зорянської школи.

На суд журі була подана рекордна кількість робіт за всю історію конкурсу — аж 33 ролики, які розподілилися по 4 номінаціях: “Славні люди — славний край”, “Духовна скарбниця краю” (духовність, природа), “Відпочиваємо — позитивом заряджаємо!” (культура, спорт, шкільні заходи відпочинку), “Домашнє відео” (комічні історії).

Треба сказати, що конкурсанти частенько перевищували максимальний хронометраж ролику (7 хвилин), або й взагалі замінювали відео лише фотографіями. На жаль, одну з таких робіт навіть довелося дискваліфікувати через невідповідність умовам конкурсу.

Діапазон тем і якість виконання відеоробіт варіювали дуже широко, тому деяким членам журі інколи важко було одразу поставити оцінку по 12-бальній шкалі в якійсь із 6 категорій (технічна якість, режисура, робота оператора, звук, монтаж, емоційний вплив) – ставили згодом, у порівнянні з іншими відеороликами. Кількість балів по кожній роботі сумувалася, а наприкінці конкурсу були підбиті підсумки (загальний бал від усіх членів журі по кожній роботі).

За словами Людмили Іванівни Кропив’янської, цьогоріч помітний значний ріст майстерності деяких авторів-любителів. Можливо, так вплинула на них певна ізоляція, яка дала змогу навчитися працювати з камерою, звернути увагу на те, що раніше ніхто не помічав, а отже й підняти злободенні, болючі для нашої громади теми.

Тетяна Петрівна Сергеєва зауважила, що естетична сторона багатьох відеороликів “кульгає”, тобто помітна недостатня продуманість, підготовка до зйомок, адже ми, як глядачі, хочемо побачити красиве, якісне кіно, нехай і в короткому метрі.

Також вона відзначила надзвичайно високий рівень організації конкурсу на всіх його етапах, що також підтвердила Таміла Альбертівна Потуга.

Наймолодший член журі Денис Пізняк зауважив, що визначатися з оцінками по деяких роботах було непросто, адже якісна зйомка, звук, монтаж викликають захоплення, а кадри, які “плигають”, – лише подив.

На це Кропив’янська Л.І. висловила пропозицію запросити цьогорічних конкурсантів, приміром, у літній табір і провести для них майстер-класи з режисури, зйомки, монтажу, – усього, що може допомогти підняти якість виконання конкурсних робіт на новий рівень.

Імена переможців і призерів конкурсу уже відомі, але оголосять їх на гала-концерті, який відбудеться незабаром. Саме тоді розповімо більш детально про ці відеоролики і їх авторів.

Тетяна КІЯШКО

Фото автора та Євгена ЧАУСА