До 75-ї річниці перемоги над нацизмом! Частина 4

До дня Перемоги у Другій світовій війні «Межівський меридіан» продовжує серію публікацій, присвячених нашим мужнім землякам, які боронили та звільняли рідну землю від нацизму.

Ми хочемо, щоб їх імена у ці дні зазвучали для всіх мешканців Межівщини!


ЯНЧЕНКО Анатолій Порфирович

Уродженець села Василівка Межівського району.

Бойовий шлях розпочав у 1944 році, службу проходив у зенітно-артилерійському полку.

Не дивлячись на юний вік, Анатолію довелося відчути смертельний подих війни. Брав участь у визволенні міста Горького, пам’ятає нищівні нальоти німецьких бомбардувальників.

Та війна для нього не завершилася 9 травня 1945-го. Разом з однополчанами відправився на Далекий Схід,
де брав участь у війні з мілітаристською Японією.

Служив в армії довгих сім років. Нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня, медалями Жукова та
«За перемогу над Японією».


ПОЛТОРАЦЬКИЙ Іван Прокопович

…З моменту того фатального бою 97-річний Іван Прокопович носить біля серця осколок ворожого снаряда.

Вже вдома після тяжких поранень, тривалого лікування в госпіталі, зі сльозами на очах, він – сержант піхоти – зустрів День Перемоги та заслужені, вистраждані свої фронтові нагороди: орден Вітчизняної війни III ступеня, медалі за мужність і героїзм, виявлені в боях за Вітчизну та військове звання лейтенанта.

На превеликий жаль, 15 квітня, коли матеріал ще готувався до друку, відлетіла в Ирій світла душа ІванаПрокоповича Полторацького…


ШАЛЕНИЙ Георгій Іванович

Георгію Івановичу на початок війни виповнилося лише 14 років. Але одразу після звільнення Межівщини від нацистських загарбників, у 1944-му, він був призваний до лав Збройних Сил.

Воював стрільцем протитанкової рушниці. День Перемоги зустрів у Львові у званні старшого сержанта на посаді заступника командира взводу.

Нагороджений орденом «За мужність».

Під час відзначення 74-ї річниці Перемоги землякиоплесками вітали Георгія Івановича біля меморіалу Слави. Та не судилося ветерану зустріти ювілейну річницю Перемоги – у жовтні 2019-го, на 93-му році життя, перестало битися його серце.