Нам-90! Газета, як дзеркало нашого життя. Частина 6

Ми продовжуємо подорож у часі разом із районною газетою. Сьогодні пропонуємо читачам матеріали з часопису, присвяченого 100-річчю Межової.

«Червона зірка»
№108 (7783), 8 вересня 1984 року

МЕЖОВА, ДОЛЕ МОЯ…

Межовій – сто. Різного було на її віку. Але найтяжчим і найстрахітливішим періодом в біографії селища лишаться роки окупації його гітлерівцями.

Боляче було мені та іншим бійцям 656 артполку дивитись на зруйноване, пограбоване фашистами третього рейху селище, коли восени 1943 року наші війська звільнили від фашистів Межову.

Відтоді поминуло сорок з лишнім мирних літ. Межівчани не лише залікували рани рідного селища, а зробили його красивішим і величнішим, ніж було воно до війни. Їхня любов до нього особливо яскраво проявилася в період підготопки до 100-річного ювілею.

Селище прикрасилося новими висотними будовами, забуяло тисячами троянд, декоративних дерев, кущів, квітників.

Символом вічноств звівся у центральному парку райцентру меморіальний комплекс на честь воїнів, що загинули, звільняючи Межову від фашистів, і односельчан, котрі полягли смертю хоробрих на фронтах війни. Поруч – дитячий майданчик. І завжди, коли я приходжу до меморіалу Слави і вкотре перечитую прізвища однополчан, закликом до життя, утвердженням подвигу героїв війни лунає, радісний, дзвінкий, щасливий сміх дітвори. То продовження літопису добрих справ Межової.

І. КОВАЛЬ,
учасник визволення Межової від фашистських загарбників.

Від редакції: подаємо витяг із публікації про опитування межівчан.

 

Скільки доводилося Любові Юхимівні Шеремет отак вперше виносити немовлятко у широкий світ — не злічити! 27 років працює вона, Заслужений працівник охорони здоров’я України, акушеркою. Ті межівчани, що тоді вперше озвалися на її руках, нині самі стали батьками. І як тоді їх, виносить тепер Любов Юхимівна їхніх дітей. Як оце маленьку Юлію, що народилася у рік межівського ювілею.

 

Куди не глянь — скрізь квіти, квіти, квіти. Ли­ше троянд у Межовій висаджено понад 15 тисяч кущів.

Квіти переступили паркани, і тепер клумби розбито на узбіччях шляхів, у парку, понад грома­дськими спорудами. Своїм різнобарвим і красою вони милують зір перехожих. У вільний час приєм­но і відпочити тут біля квітів, і обмінятися вражен­нями від новобудов.
На знімку: група спеціалістів сільського госпо­дарства на відпочинку в районному парку серед квітів.


Слався у віках

МОВОЮ ЦИФР

У селищі міського типу Межова проживає 8,1 тисячі чоловік.
***
Сьогоднішній житловий фонд райцентру становить понад 100 тисяч квадратних метрів.
***
73 райцентрівські вулиці мають загальну довжину 78 кілометрів.
***
Щороку на благоустрій Межової використовується 100 тисяч карбованців.
***
На території районного центру знаходяться 89 підприсмств, організацій і установ, у яких працюють 4680 чоловік.
***
У ведучій в районі сільськогосподарській галузі трудяться 1902 межівчани.
***
Близько 100 весіль святкують щорічно межівчани. За І півріччя 1984-го зареєстровано 49 шлюбів. За цей час народилося 93 маленькі громадяни селища-ювіляра.


КОРОТКО

Реконструкція стадіону

смт. Межова, 6. (Сількор А. Громяков). Біля другої школи розпочато реконструкцію стадіону.

Після виконання чималого обсягу робіт ігрове поле переміститься так, що ворота стоятимуть на північній і південній частині майданчика. З західного боку піднімуться яруси лавок для глядачів. А збіч східної частини стадіону – роздягальня і басейн для проведення змагань з плавання.

Автографи чемпіонів

смт. Межова, 6. (Сількор В. Даценко). Торік, перед вирішальним матчем «Дніпро» – «Спартак» футболісти «Дніпра» свою останню гру провели зі збірною Межівського району. Гра закінчилася з рахунком 3:1 на користь
«Дніпра».

В пам’ять про цю гру колектив «Дніпра» недавно вручив представнику Межівської райради «Колос» футбольний м’яч з автографами майже всіх гравців чемпіона СРСР. Зокрема, розписалися на м’ячі О. Таран, Н. Федоренко, Г. Литовченко, В. Кузнецов, В. Лютий, О. Серебрянський.


***
(У публікаціях повністю збережено мову оригіналу).