Ніхто не забутий

22 червня 1941 року страшне слово «війна» увірвалося в життя наших співвітчизників. Якою ж трагедією для них став перший день війни…. Через випробування, що сьогодні проходить наша країна, нам вже знайомі ці відчуття. Величезна тривога за свою Вітчизну… За життя рідних і близьких, життя кожного українського солдата…

Під час бойових дій 1941-1945 рр. на території України було знищено майже 28 тисяч сіл та понад 700 міст. Безповоротні та катастрофічні втрати України у цій війні – кожен п’ятий громадянин не повернувся живим з фронту, через окупаційний терор та голод у тилу, примусові роботи у таборах.

Сьогодні вже майже не залишилось серед живих тих, хто зі зброєю в руках захищав тоді нашу країну. З кожним невблаганним роком їх стає все менше і менше… Та всі, хто здобував Перемогу, навічно залишаться у вдячній пам’яті нащадків. Минуло 79 років від початку тієї страшної війни, але ми пам’ятаємо!

Керівники Межівського району та Межівської об’єднаної громади, представники установ та організацій, жителі селища поклали квіти до меморіалу Слави, що розташований у Центральному парку смт Межова, та скорботною хвилиною мовчання вшанували пам’ять жертв найкривавішого воєнного конфлікту у світовій історії.

День пам’яті засновано указом Президента України від 17 листопада 2000 року, також Верховна Рада запровадила Всеукраїнську хвилину мовчання у цей день.