Бібліотек@ – світ нових можливостей

30 вересня бібліотечна громада України святкує Всеукраїнський день бібліотек. У цей день ми з бажанням найширше відкрити двері наших закладів для усієї громади, хочемо показати найбільші бібліотечні цінності і скарби, сподіваємося почути схвальні відгуки про нашу роботу, побачити очі, захоплені від нової інформації, послуг і сервісів, читальних залів та усіх принад, що їх готує та спроможна надати бібліотека. Адже ми справедливо вважаємо, що вона потрібна кожному –хто потребує тиші біля книжкової полиці, хто хоче миттєво знайти відповідь на болюче питання, хто бажає розібратися у науковій дилемі, політичній колізії чи віднайти соціальну справедливість.

Бібліотеки вже не розглядаются як прості пункти видачі книг. Вони, без сумніву, є одним із найбільших надбань цивілізації, де безкоштовно, без огляду на вік, уподобання чи віру кожен отримає відповіді на свої питання. Тут справдяться очікування, тут можна зустрітися з друзями, провести час у колі однодумців, подискутувати, вивчати мови, навіть спробувати писати книжки. Бібліотека – це місце, де народжуються нові теорії, формується громадська думка та є можливість дізнатися правду про все на світі! Головне – вміти це робити, а ні – то бібліотекарі допоможуть!

СКЗК «Межівська центральна публічна бібліотека» – це інформаційний координаційний центр громади. Це комфортний, технічно обладнаний простір для отримання інформації, навчання, спілкування з друзями, проведення ділових зустрічей, участі в культурних заходах тощо. Застосування новітніх технологій підняло роботу бібліотеки на новий рівень. Сьогодні її імідж залежить від розуміння бібліотекарями своєї нової ролі в житті суспільства. Співпрацюючи з владою, бізнесом, закладами освіти, ЗМІ, іншими партнерами, Межівська бібліотека стала центром місцевої громади, а ми, бібліотекарі – інформаційними навігаторами, фахівцями, від яких залежить освітній, культурний і технологічний рівень громадян. Ми сьогодні суміщаємо у своїй роботі традиційні функції і функції консультанта з інформаційного пошуку, аналітика, інструктора й організатора знань.

Сьогодні бібліотека пішла далеко вперед. Ми навчилися працювати із сучасним читачем, вивчати його потреби. Ми відкриті для спілкування, для співпраці. Саме бібліотеки повинні бути центрами поширення правдивої та корисної інформації про життя громади, точками опори під час змін та сприяти формуванню нового мислення.

Давно сказано: хороша робота два століття живе. Живе й більше, якщо не в матеріальному своєму вираженні, то в людській подяці, пам’яті. Слова вдячності з побажанням здоров’я, щастя та довгих років життя хочу сказати нашим ветеранам. Це Абалімова А.І., Кабанова Н.О., Харламова Г.А., Лошонкова Л.М., Варюха Л.О., Данилова С.А., Дейнега О.Я., Томас В.І., Воронова Т.Я., Писарчук Н.М., Коломоєць Л.Л., Горева А.О., Шпак Н.М., Півень Н.Ф., Рубан А.Г., Соловйова Л.Г., Заєць В.М., Свистун Г.Я., Треодіал Н.С. та ін..

Дорогі колеги, бібліотекарі! Ваша невтомна праця, енергія, креативна зацікавленість справді не мають меж. Тож бажаю вам мужньо долати труднощі, а своєю громадянською позицією та професійною діяльністю наближати українські бібліотеки до європейських стандартів, сприяти реформам, перетворенням та модернізації. Зичу вам і вашим близьким міцного здоров’я, благополуччя, достатку в оселях і прихильності долі. Нехай ніколи не покидає вас почуття оптимізму, хай поряд будуть Віра, Надія, Любов і Мудрість-Софія!

Аліна Чистик,
директор СКЗК «Межівська центральна публічна бібліотека»